Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Emocje są ważne! Warsztaty dla młodzieży w ramach cyklu spotkań "AkceptacJA"

  • Dodano: 2024-03-21 14:00, aktualizacja: 2024-03-22 09:40

Emocje są nośnikiem informacji i towarzyszą nam całe życie. Warto więc nauczyć się, jak działają i w jaki sposób sobie z nimi radzić. I o tym m.in. rozmawiać będzie młodzież podczas kolejnego spotkania „AkceptacJA", w ramach cyklu warsztatów organizowanych przez Wodzisławskie Centrum Kultury. Bezpłatne ruchowe zajęcia rozwojowe odbędą się 6 kwietnia o godz. 15.00. Tym razem zapraszamy do nowej siedziby „Młode miasto", mieszczącej się na Rynku 24

Zwróćmy uwagę na to, co istotne

Ta przyjazna przestrzeń sprzyjać będzie rozmowom o emocjach, komunikacji, wartościach, własnych potrzebach. Podczas warsztatów uczestnicy próbować będą wyrażać emocje poprzez ruch. Wszystko to pod czujnym okiem Małgorzaty Karwot - psycholożki i instruktorki tańca.

 - Spotkania mają na celu wypracowanie sposobów radzenia sobie z emocjami, które są nieodzowną częścią naszego życia. Im szybciej nauczymy się odczytywać z nich informacje, tym łatwiej zinterpretujemy własne zachowanie - mówi prowadząca warsztaty.

Komunikacja, asertywność i potrzeby

Uczestnicy poruszać będą tematy z zakresu umiejętności komunikacji interpersonalnej, w tym m.in.: mowy ciała, postawy asertywnej, komunikowania własnych potrzeb, współpracy. Będzie to próba poznawania siebie i odkrywania własnej tożsamości poprzez pracę z wartościami, przekonaniami i marzeniami. Nie zabraknie zagadnień związanych z odnajdywaniem poczucia własnej wartości i wzmacnianiem pewności siebie.

 - Warsztaty będą doskonałą okazją, by miło spędzić czas z rówieśnikami w nowej przestrzeni „Młodego miasta", a także porozmawiać o ważnych dla młodzieży tematach - zachęca Katarzyna Rokowska-Szyroki, dyrektor WCK.

Oprócz części teoretycznej nie zabraknie tej poświęconej sposobom wyrażania swoich emocji poprzez ruch oraz trening uważności i relaksacji.

Warsztaty są bezpłatne, jednak obowiązują na nie zapisy, które przyjmowane są do 4 kwietnia pod adresem i.sobota@wck.wodzislaw.pl. Informacji na temat wydarzenia udzielają pracownicy Działu Projektów i Animacji Kulturalnej WCK (tel. 32 455 48 55 w. 28).

Emocje są ważne! Warsztaty dla młodzieży w ramach cyklu spotkań "AkceptacJA"

Weronika MyszkaWeronika Myszka
Źródło: UM Wodzisław Śl. / fot. pexels, UM Wodzisław Śląski

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również