Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Dzielnicowi rozmawiali z dziećmi o zawodzie policjanta

  • Dodano: 2021-09-10 07:00, aktualizacja: 2021-09-09 23:07

Dzielnicowi z wodzisławskiej komendy spotkali się z uczniami Zespołu Szkół Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w Wodzisławiu Śląskim, aby porozmawiać o zawodzie policjanta.

W dniu dzisiejszym dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim odwiedzili uczniów najmłodszych klas Zespołu Szkół Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w Wodzisławiu Śląskim. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się, czym charakteryzuje się zawód policjanta. Stróże prawa przypomnieli o podstawowych zasadach bezpiecznej drogi do szkoły, poruszyli też temat osoby obcej. Uczestników spotkania zachęcono do rozmów ze swoimi rodzicami, mówieniu im o ważnych rzeczach, zwracaniu się do rodziców z problemami i wątpliwościami. Dzielnicowi obalili też mit "zabierania dzieci przez policjanta", wytłumaczyli milusińskim, iż niektórzy dorośli tak mówią, kiedy nie mają pomysłu jak sprawić, aby dziecko się uspokoiło i było grzeczne.

Takie spotkania profilaktyczne są okazją, aby z dziećmi rozmawiać

Dzieci darzą policjantów zaufaniem i chętnie opowiadają im o swoich dziecięcych przygodach. Jest to świetna okazja, by uświadomić najmłodszym, że podejmując decyzje zawsze powinni myśleć o bezpieczeństwie swoim i innych osób. Gdyż nawet dzieci mają wpływ na swoje bezpieczeństwo.

W związku z wcześnie zapadającym zmrokiem policjanci zachęcali do korzystania z elementów odblaskowych przez dzieci, ale także przez ich rodziców. Ponieważ nawet najmłodsi uczniowie szkoły podstawowej wiedzą, że odblaski zwiększają widoczność, a co za tym idzie -  zwiększają bezpieczeństwo.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również