Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Dzielnicowi bliżej osób niepełnosprawnych

  • Dodano: 2019-05-17 09:15

Mundurowi z wodzisławskiej komendy od lat wspierają osoby z niepełnosprawnością. Dziś dzielnicowi odwiedzili Wodzisławski Ośrodek Rehabilitacji i Terapii Dzieci i Młodzieży. Podczas ich wizyty podopieczni mogli dowiedzieć się na czym polega zawód policjanta oraz przypomnieć podstawowe zasady bezpieczeństwa.

Dzielnicowi z wodzisławskiej komendy bardzo często odwiedzają szkoły czy przedszkola i edukują najmłodszych z zakresu bezpieczeństwa. Dzisiejsza wizyta była jednak nieco inna. Mundurowi odwiedzili bowiem ośrodek rewalidacyjno-wychowawczy, którego podopiecznymi są dzieci i młodzież z niepełnosprawnościami.

Policjanci wspierają osoby z różnymi dysfunkcjami czy to poprzez udział w paraolimpiadach, czy właśnie odwiedzając ich w ośrodkach. Podczas dzisiejszego spotkania mundurowi chcieli przekazać podopiecznym placówki wiedzę o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa. Mówili na temat prawidłowego poruszania się po drodze, przechodzenia przez jezdnię oraz tego jak unikać zagrożeń.

Wizyta policjantów stała się możliwością obejrzenia policyjnego radiowozu, włączenia sygnałów oraz zrobienia sobie wspólnego zdjęcia z mundurowymi. Dzieci zadawały dużo pytań i dziękowały stróżom prawa za przybycie.

Aż miło było patrzeć, że mimo codziennego zmierzania się z różnymi przeszkodami, są pełne życia i energii. My cieszyliśmy się natomiast, że swoją wizytą sprawiliśmy im radość i niespodziankę.

Dzielnicowi bliżej osób niepełnosprawnych


Źródło: KMP Wodzisław Śląski

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również