Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

"Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą" czyli Boxing Day w Wodzisławiu

  • Dodano: 2018-12-10 14:45

W sobotę w Szkole Podstawowej nr 28 w Wodzisławiu Śląskim odbyła się Gala Boxing Day. Szóstej edycji tej niesamowitej imprezy przyświecało hasło "Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą". Organizatorzy na czele z pomysłodawcą tego przedsięwzięcia i jednocześnie trenerem w klubie Boxing Odra mł.asp. Patrykiem Błasik zachęcali do aktywnego spędzania czasu. Jak mówił Prezydent Wodzisławia chodzi o wpajanie młodzieży, tego że można przegrywać w życiu ale trzeba zbierać siły, podnosić się i walczyć dalej.

Już po raz szósty w Wodzisławiu Śląskim odbył się Międzynarodowy Turniej Bokserski "Boxing Day". Jak co roku wydarzenie to objął honorowym patronatem Prezydent Miasta Mieczysław Kieca. Tegorocznej edycji przyświecało hasło "Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą".

To nie tylko niesamowita inicjatywa, to nie tylko tradycja. Dzisiejsze hasło turnieju pokazuje o co tak naprawdę chodzi ". Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą". To pokazanie młodzieży, że jest zupełnie inna forma spędzania wolnego czasu, że można trenować, można też przegrywać w życiu, ale trzeba się podnosić trzeba szukać tej siły. To jest coś czego jak nauczymy się za młodu będzie z nami do końca życia. To pewna idea i filozofia - mówił prezydent Wodzisławia Śląskiego.

Boks uczy przede wszystkim pokory, o którą dziś wśród młodzieży jest bardzo trudno. Dlatego trzeba uczyć ich od małego, że warto uzależnić się od sportu. Ta duża sportowa impreza była także doskonałą okazją do przypomnienia społecznej akcji „Dopalacze kradną życie”, prowadzonej od kilku lat przez Komendę Powiatową Policji w Wodzisławiu Śląskim, wspólnie z tamtejszym urzędem miasta. Wodzisławscy mundurowi wraz z młodymi sportowcami namawiali do aktywnego uprawiania sportu, tak by stał się on alternatywą dla niebezpiecznych używek, dopalaczy i narkotyków. W tej inicjatywie policjantom pomagał Sznupek czyli maskotka śląskiej policji.

Bokserski turniej zgromadził w hali sportowej SP nr 28 liczną widownię. Miłośników sportów walki przyciągnęły sportowe emocje na najwyższym poziomie. Zapewnili je czołowi zawodnicy tej dyscypliny sportu, zarówno z Polski, jak i z Czech.

Boxing Day to impreza ciesząca się dużym zainteresowaniem. Jej pomysłodawcą jest założyciel i trener w klubie Odra Boxing Wodzisław Ślaski mł.asp.Patryk Błasik. Gdy Patryk zakończył swoją karierę na ringu, postanowił zarazić sportem młodych ludzi i, co najważniejsze, robi to z powodzeniem od lat. Na co dzień pracuje w wydziale prewencji wodzisławskiej komendy. Swoje umiejętności przekazuje również kolegom i koleżankom w pracy jako instruktor taktyk i technik interwencji.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również