Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Daria Różańska przedstawiła najlepszy biznesplan

  • Dodano: 2021-11-15 06:30, aktualizacja: 2021-11-14 20:25

10 listopada w Restauracji Szwajcaria odbył się wielki finał konkursu na najlepszy biznesplan. Podczas wydarzenia finaliści, czyli Daria Róźańska i Mateusz Kojzar, zaprezentowali obiecujące pomysły biznesowe.

Zwycięzcą konkursu została Daria Różańska, która chciałaby uruchomić gabinet neuroterapii w Wodzisławiu Śląskim.

Skąd pomysł na taki biznes?

- Z pasji i wiary w moc ludzkiego umysłu - mówiła podczas wydarzenia. Autorka najlepszego pomysłu chciałaby leczyć swoich klientów metodą neurofeedback. Celem tej metody jest zwiększanie możliwości naszych umysłów.

Za ojca tej metody uważa się profesora Barrego Stermana z ośrodka szkolenia kosmonautów NASA. Jak podkreślała Daria podczas swojego wystąpienia, prawidłowe funkcjonowanie naszego mózgu przekłada się na wiele aspektów codziennego życia i ludzkiego funkcjonowania, dlatego ważne jest trenowanie naszego umysłu. Neurofeedback m.in. poprawia koncentrację, szybkość myślenia oraz pamięć.

Finalistów oceniało jury w składzie: prezydent miasta - Mieczysław Kieca, główny specjalista ds. przedsiębiorczości Urzędu Miasta - Dagna Kornafel, przedsiębiorca - Jakub Grzybek oraz przedstawiciel Wodzisławskiego Inkubatora Przedsiębiorczości - Mateusz Maik.

Konkurs na najlepszy biznesplan miał na celu aktywizację i pielęgnowanie przedsiębiorczości wśród mieszkańców naszego miasta. Pula nagród rzeczowych i finansowych wyniosła 3 tys. zł. Konkurs organizowany był przez Wodzisławski Inkubator Przedsiębiorczości, który finansowany jest przez nasze miasto.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również