Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Budowa łącznika na ukończeniu

  • Dodano: 2018-06-28 11:15, aktualizacja: 2018-06-28 14:52

W ramach budowy Centrum Przesiadkowego w Wodzisławiu Śląskim tworzona jest ścieżka, dzięki której mieszkańcy w ułatwiony sposób będą mogli przemieszczać się pomiędzy Starym Miastem, precyzyjniej: ul. Pośpiecha i Rodzinnym Parkiem Rozrywki „Trzy Wzgórza”. Prace są na ukończeniu. Ostatnio na ścieżce montowano już elementy małej architektury.

Ścieżka będzie idealnym miejscem zarówno dla spacerujących, jak i preferujących jazdę na rowerze. Przypomnijmy, składają się na nią chodnik o szerokości 2 metrów i nawierzchni z szarej kostki oraz ścieżka rowerowa dwukierunkowa o szerokości 2 metrów i nawierzchni z czerwonej kostki, ze zbudowanym odwodnieniem i trzema przepustami.

W procesie planowania tego ważnego połączenia Starego Miasta i RPR zaplanowano, że na ok. 650-metrowej, prawie w całości przebiegającej przez teren leśny trasie zamontowane zostaną oświetlenie parkowe oraz trzy miejsca odpoczynku dla pieszych i rowerzystów. W miejscach tych instalowane są: stojaki dla rowerów, miejsca na wózki, trzy ławki, stolik, kosz na śmieci z daszkiem, dystrybutor z woreczkami na psie odchody, element zadaszenia (drewniany lub metalowy) i tablice informacyjne z przebiegiem ścieżki.

Również osoby niepełnosprawne będą mogły w swobodny sposób poruszać się po ścieżce. W jej obrębie zaprojektowano wykonanie krawężników obniżonych w rejonach przejść dla pieszych (chodniki) do wysokości 2 centymetrów powyżej krawędzi jezdni. W projekcie uwzględniono też wykonanie krawężników obniżonych w rejonach przejazdów dla rowerów do wysokości 1 centymetra powyżej krawędzi jezdni.

źródło: Gazeta Wodzisławska

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również