Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Brutalne pobicie 19-latka

  • Dodano: 2019-05-20 12:45

W ręce kryminalnych wpadło dwóch mężczyzn, którzy przy użyciu łomu brutalnie pobili 19-latka. 

Jak się okazało, powodem napaści na młodego chłopaka był dług w wysokości...  20 złotych

Decyzją sądu, przestępczy duet trafił już za kratki. Za pobicie z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi im nawet 8-letni pobyt w więzieniu.

Dyżurny wodzisławskiej policji odebrał zgłoszenie ze szpitala, że trafił do nich chłopak, który mówi, że został wywieziony do lasu i tam pobity. Policjanci zebrali informacje dotyczące całego zdarzenia oraz osób i samochodu biorącego w nim udział.

Jak się okazało, 19-latek był dłużny swoim oprawcom 20 złotych

Umówił się z nimi na spłatę długu na przystanku. Mężczyźni kazali mu wsiąść do auta i pojechali w okolicę lasu. Tam przy ulicy Olszyny na niego napadli. Zadawali ciosy pięściami i nogami po całym ciele. Oprócz tego, wielokrotnie uderzali go łomem. Gdy skończyli bić, zostawili go samego i odjechali.

W niecałe dwie godziny od zdarzenia, w ręce kryminalnych wpadł pierwszy ze sprawców. W samochodzie należącym do 26-latka zabezpieczono łom, którym posłużyli się agresorzy. Policjanci wiedzieli, że ustalenie drugiego ze sprawców jest tylko kwestią czasu. I choć 24-latek ukrywał się przed organami ścigania, jego zatrzymanie było nieuniknione. Przestępczy duet usłyszał zarzut pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Na posiedzeniu w sprawie tymczasowego aresztowania, sąd również nie miał wątpliwości, co do zasadności jego zastosowania. Mężczyźni na początku roku opuścili zakład karny, gdzie odsiadywali izolacyjny środek zapobiegawczy za rozbój. Za przestępstwo, którego dopuścili się teraz mogą spędzić za kratkami nawet 8 lat.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również