Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Alicja ponownie Was zaprosi do Krainy Czarów

  • Dodano: 2016-04-21 11:15
Tym razem Teatr Szydło zaprezentuje "Alicję w Krainie Czarów" w ramach Rodzinnych Spotkań z Teatrem. Kogo ominęła premiera, a ma ochotę przenieść się do bajkowego świata i udać się w pasjonującą pogoń za Białym Królikiem zapraszamy do Wodzisławskiego Centrum Kultury już 24 kwietnia.
 
 
Alicja, spędzając leniwie czas ze swoją siostrą, widzi Białego Królika w ubraniu, niosącego zegarek kieszonkowy. Podąża za nim w głąb króliczej nory i spada głęboką studnią. Po bezpiecznym lądowaniu w długim przedsionku znajduje stół ze złotym kluczem. Szukając dziurki, do której by pasował klucz, znajduje małe drzwiczki, a za nimi piękny ogród. Jest jednak za duża, by się przez nie przecisnąć. W końcu znajduje małą butelkę z etykietą WYPIJ MNIE, wypija i zmniejsza się. Niestety klucz zostawiła na stole i teraz nie może go dosięgnąć. W końcu odkrywa i zjada ciastko z napisem ZJEDZ MNIE... To dopiero początek jej przygód...
 
 
- Spektakl zainteresuje nie tylko młodszych, ale również dorosłych widzów, którzy pamiętają o tym jak wielka jest siła wyobraźni i jak ważne są marzenia, pozwalające nam na zawsze zachować w sercu cząstkę małego dziecka - zachęca Dorota Krawczyk, reżyserka spektaklu.
 
 
 
Reżyseria: Dorota Krawczyk
Kostiumy: Jadwiga Pławna, Katarzyna Redka
Scenografia i rekwizyty: Aleksander Wilkus, Andrzej Grzesik
Światło: Jerzy Bularz
Dźwięk: Sebastian Załęski
 
 
Obsada: Natalia Sikora, Aleksandra Pająk, Przemysław Koszowski, Marta Łyszczarz, Paulina Błędowska, Sonia Wujka, Patrycja Majdak, Radosław Komenda, Paulina Kałuża, Karolina Żydek, Amadeusz Niemiec
 
 
Rodzinne Spotkania z Teatrem rozpoczną się punktualnie o godzinie 16:00. Natomiast już o 15:00 zapraszamy na bezpłatny cykl „Bawmy się razem". Tym razem chętni uczestnicy wprowadzeni zostaną w artystyczny świat, dzięki warsztatom prowadzonym przez Julię Adamczyk, właścicielkę Galerii Tygiel Rozmaitości. 
 
 
Bilety w cenie 16 zł można rezerwować pod nr tel. (32)455 48 55 lub osobiście w sekretariacie WCK. Kasa WCK czynna: poniedziałek - wtorek - czwartek - piątek 12:00 - 17:00. W środę kasa nieczynna. Weekend - na godzinę przed imprezami. Rezerwacje biletów ważne są przez okres dwóch tygodni. W wypadku nieodebrania rezerwacja zostanie anulowana przez system. Sprzedaż biletów odbywa się w kasie WCK oraz za pośrednictwem internetowej sprzedaży . W kasie obsługa kart płatniczych (w tym zbliżeniowo): VISA, MasterCard, Maestro, Dinersclub, Discovery oraz obsługa płatności aplikacją mobilną PeoPay. Transakcje bez kwoty minimalnej.
Alicja ponownie Was zaprosi do Krainy Czarów

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.