Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

19-latka pomagająca potrzebującym

  • Dodano: 2018-05-21 13:15

Martyna Suchanek to młoda i odważna dziewczyna, której pomaganie ludziom sprawia ogromną przyjemność. Decyzje o tym, żeby pomóc, podejmuje w ułamkach sekund i wydaje się to być dla niej naturalnym odruchem serca. Wyzwania, które przed sobą stawia, są wynikiem tego, że spotyka na swej drodze ludzi, którzy w wyniku choroby czy wypadku znaleźli się w trudnej sytuacji.

19-latka poświęca czas na spontaniczną i niełatwą pracę, jaką jest organizacja imprez charytatywnych. Swoją przygodę związaną z akcjami tego typu rozpoczęła już w II klasie gimnazjum. To tam wspólnie z kolegami i koleżankami zainicjowała pierwszy festyn charytatywny na rzecz ucznia szkoły. Później na drodze Martyny pojawiły się: Klaudia, Oliwia i Ola, dla których również organizowała festyny i koncerty charytatywne.

Zorganizowanie akcji charytatywnej czy koncertu wymaga nie tylko sporego nakładu czasu, ale również finansowego. Pomimo młodego wieku Martyna radzi sobie z tym zadaniem znakomicie. - Jestem dumna ze swoich przyjaciół i znajomych, którzy dzielnie wspierają organizowane przeze mnie akcje - mówi 19-latka. Martyna zaraża optymizmem i dobrą energią, co ułatwia jej poszukiwanie sponsorów i partnerów przeprowadzanych akcji. Wartym zauważenia jest to, że ta młoda dziewczyna z odwagą i ogromną radością podejmuje się tych niełatwych zadań.

Działania na rzecz Aleksandry Hźbner

Od grudnia ubiegłego roku trwa akcja na rzecz Aleksandry Hźbner, która w wyniku nieszczęśliwego wypadku utraciła możliwość poruszania się i realizowania życiowych planów. Martyna jest wolontariuszką Fundacji Pomocna Dłoń, której Ola jest podopieczną. W ramach współpracy z Wodzisławskim Centrum Kultury zorganizowała w styczniu br. dedykowany Oli koncert, nad którym patronat honorowy objął prezydent miasta Mieczysław Kieca. Tego dnia mieszkańcy Wodzisławia Śląskiego nie zawiedli i po raz kolejny okazali serce. Podczas koncertu zebrano ponad 14 tys. zł na leczenie Oli.

Walka Oli o powrót do zdrowia trwa od kilku miesięcy. Na szczęście widać już pierwsze skutki rehabilitacji. Aby jednak powróciła do pełni zdrowia, niezbędna jest kontynuacja kosztownych zabiegów. Mocno trzymamy kciuki za Olę i zachęcamy do wspierania jej leczenia. Zachęcamy również do odwiedzania fanpage'a, na którym na bieżąco zamieszczane są informacje o tym, co dzieje się u wodzisławianki wspieranej m.in. przez Martynę Suchanek (kliknij tutaj).

źródło: Barbara Macharzyńska


Źródło: UM Wodzisław Śląski

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również