Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

14 kwietnia rozpoczęcie sezonu Baszty Rycerskiej

  • Dodano: 2024-04-05 08:30, aktualizacja: 2024-04-05 08:44

Już 14 kwietni Baszta Rycerska ponownie otworzy swoje drzwi dla gości. Tegoroczny sezon rozpocznie się niesamowitym, klimatycznym wydarzeniem. Okolice zabytku przeobrażą się w wielką wioskę rycerską, która przeniesie odwiedzających w fascynujący świat średniowiecza. W programie m.in. obozowisko rycerskie, zabawy jarmarczne i plebejskie, turnieje rycerski i rzutu kolczugą. Nie lada gratką będzie także pokaz ubierania w zbroję rycerską.

Klimat wieków średnich

Tegoroczny sezon na Wieży Romantycznej rozpocznie się w niedzielę, 14 kwietnia br. o godzinie 14:00. Okolice Baszty Rycerskiej przeobrażą się w obozowisko rycerskie, w którym pojawi się średniowieczny namiot, a wraz z nim sprzęty obozowe, takie jak palenisko, naczynia i przedmioty codziennego użytku. Ponadto czekają nas zabawy jarmarczne i plebejskie, w tym: strzelanie z łuku do tarczy, rzucanie włócznią, toporkami do celu, przeciąganie liny, wyścigi drużyn w drewnianych nartach, walki na specjalne treningowe, bezpieczne miecze w kaskach, bieg damy i rycerza, gra w boulle, walki na worki na równoważni. Ponadto w programie znalazły się turnieje rycerski oraz rzutu kolczugą. Uczestnicy wydarzenia zobaczą również pokaz średniowiecznego alchemika. Nie zabraknie więc magicznych sztuczek i doświadczeń. W programie wydarzenia znalazł się także pokaz ubierania zbroi rycerza.

Wioska Rycerska będzie o dyspozycji odwiedzających do godziny 17:00.

Godziny otwarcia Baszty w sezonie

Wszyscy poszukiwacze przygód, miłośnicy historii mają możliwość odwiedzenia prawdziwego skarbu wodzisławskiej ziemi – Wieży Romantycznej. Obiekt będzie do dyspozycji odwiedzających w weekendy (soboty i niedziele) w godzinach od 12:00 do 18:00.

Zwiedzanie Baszty w dni robocze

Osoby, które chciałby zobaczyć od środka ten historyczny zabytek w dni robocze, mogą to zrobić po wcześniejszym umówieniu wizyty. Termin oraz godzinę odwiedzin w tygodniu można zarezerwować pod numerem telefonu: 32 45 90 478 lub e-mailowo: p.wala-musiol@wodzislaw-slaski.pl.

Punkt widokowy

Widok z Baszty Rycerskiej bywa zaskakujący. Co można dostrzec z punktu widokowego? Przy dobrej pogodzie oczom ukazują się wschodnie Sudety - opawska część Niskiego Jesionika, pomnik II Wojny Światowej w Hrabyne. Dobrze widoczne są również takie szczyty jak Velky i Mały Roudny. Co ciekawe przy bardzo dobrych warunkach atmosferycznych widoczny jest masyw Pradziada.

Silesianka

W 2021 roku po wielu latach starań i dążeń partnerów na terenach pogranicza polsko-czeskiego, ten owiany aurą tajemniczości symbol miasta, odzyskał swój dawny blask. Było to możliwe dzięki środkom pozyskanym z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska-Polska oraz udziale w projekcie Silesianka - szlaku wież i platform widokowych w Euroregionie Silesia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również