Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Zespół taneczny Miraż zdobył 5 złotych medalów podczas „Dance Passion 2024"

  • Dodano: 2024-05-28 14:30, aktualizacja: 2024-05-28 17:07

Zespół taneczny Miraż z Wodzisławskiego Centrum Kultury zdobył 5 złotych, 1 srebrny oraz 2 brązowe medale na X Ogólnopolskim Konkursie Tanecznym „Dance Passion 2024" w Jastrzębiu Zdroju. Konkurs odbył się 25-26 maja br. Natomiast Formacja Carmen Klubu Tańca Towarzyskiego SPIN, 26 maja br. w XX Jubileuszowym Festiwalu Tańca „Złote Sznurowadło 2024" w Libiążu zdobyła II miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Miraż z workiem medali na „Dance Passion" w Jastrzębiu Zdroju

Po złoto sięgnęły mini formacja show dance w kategorii 9-12 lat, poziom podstawowy, mini formacja show dance w kategorii 9-12 lat, poziom zaawansowany, duża formacja show dance w kategorii do lat 8, duża formacja show dance w kategorii 13-16 lat, poziom zaawansowany oraz mini formacja jazz w kategorii 13-16 lat. Srebro wytańczyła mini formacja show dance w kategorii do lat 8. Brązowy medal zdobyły formacja modern w kategorii 9-12 lat, poziom zaawansowany oraz duet Łucji Brydniak i Nadii Roskosz w kategorii jazz 13-16 lat. Warto jeszcze dodać, że 4 miejsce wytańczył duet Oli Sak i Małgosi Zakrzewskiej w kategorii modern 9-12 lat.

Grupy na co dzień trenują Lenka KrčovąĄ, Dominika Pławna, Marcin Kost, Evgeniya Makeeva-Wyputa, Anna Cielemęcka, Emilia Krzyształa, Antonina Nowak, Zuzanna Halfar, Martyna Brzoza oraz Zuzanna Wójtowicz. Ta znakomita kadra trenerska przygotowuje choreografie w stylach show, jazz, modern, balet oraz contemporary. Miraż należy do czołówki zespołów dziecięcych w Polsce. Jest zrzeszony w Polskiej Federacji Tańca.

 

Serdecznie gratuluję dziewczynkom i ich trenerom kolejnego wielkiego sukcesu. Wodzisławskie Centrum Kultury pęka z dumy, że mamy u siebie tak wspaniałe zespoły. Dla nas zawsze będą najlepsi. Cieszy nas to, że docenia ich również profesjonalne jury - mówi Katarzyna Rokowska-Szyroki, dyrektor WCK.

Miraż obecnie przygotowuje się do ważnych wydarzeń. Pierwszym z nich jest udział w zawodach tanecznych Fun&Dance w Zdzieszowicach zaplanowanych na 2 czerwca. Drugim jest udział Zuzanny Wójtowicz w Mistrzostwach Polski w stylu balet w Błoniach, które odbędą się na przełomie maja i czerwca. Trzecim ważnym wydarzeniem jest 32. Koncert Galowy Mirażu, na który Wodzisławskie Centrum Kultury serdecznie zaprasza 15 czerwca na godz. 15:00 oraz 18:00.

II miejsce dla formacji Carmen z KTT SPIN

Klub Tańca Towarzyskiego SPIN działa przy WCK od ponad 40 lat. Formacja specjalizuje się zarówno w tańcach latynoamerykańskich jak i standardowych. Bierze udział w przeglądach i festiwalach tańca, mistrzostwach Polski, Europy i świata. Apetyt na zwycięstwo był spory, tym bardziej, że klub jest wielokrotnym uczestnikiem wyżej wymienionego festiwalu.

 

- Bardzo się cieszę, że sukcesu formacji Carmen. Grupa dobrze zatańczyła. Dla młodzieży takie nagrody są zawsze wspaniałą motywacją do dalszej pracy - mówi Elżbieta Lasocka, choreografka i trenerka KTT SPIN.

Instruktorami klubu są Elżbieta Lasocka, Sebastian Lasocki Paulina Adamczak-Fojcik oraz Artur Fojcik. Formacja jest corocznym pomysłodawcą i koordynatorem Wodzisławskiej Gali Tanecznej MIX w Wodzisławskim Centrum Kultury, na którą rok rocznie przyjeżdża ponad 1000 tancerzy z całej Polski. Klub prowadzi zajęcia w kilku grupach wiekowych: Spin Ladies, Carmenki, Artemis, Carmenki, Back to dance, Szafir, Latin Dance i miniformacje. Każda z grup rożni się ze względu na wiek tancerzy i stopień zaawansowania. KTT przyjmuje dzieci w wieku od 7 lat, poprzez młodzież aż po osoby dorosłe, początkujących oraz zaawansowanych w tańcu.

 

- Gratuluję formacji wspaniałego wyniku. To cieszy zarówno zespół jak i całą społeczność Wodzisławskiego Centrum Kultury - mówi Katarzyna Rokowska-Szyroki, dyrektor WCK.

W XX Festiwalu Tańca „Złote Sznurowadło 20242" w Libiążu klub zgłosił układ pt. „Powrót Tarzana". Te i inne choreografie widzowie będą mogli zobaczyć podczas Koncertu Galowego KTT SPIN „Taneczne opowieści" 22 czerwca o godz. 17:30 w Wodzisławskim Centrum Kultury. 

Zespół taneczny Miraż zdobył 5 złotych medalów podczas „Dance Passion 2024"/ fot. UM Wodzisław


Źródło: UM Wodzisław / Aneta Krawel

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również