Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Przyjechał na izbę przyjęć. Był nietrzeźwy i miał sądowy zakaz!

  • Dodano: 2022-12-16 06:00, aktualizacja: 2022-12-15 17:36

Wodzisławska Policja została powiadomiona o pacjencie, który przyjechał samochodem na izbę przyjęć, a medycy wyczuli od niego alkohol. Dzięki czujności i właściwej reakcji pracowników szpitala nieodpowiedzialny kierowca odpowie teraz za swoje zachowanie. Nie reagujesz - akceptujesz.

Nietrzeźwy kierowca w szpitalu

12 grudnia br. nieco po północy dyżurny wodzisławskiej Policji otrzymał zgłoszenie o pacjencie, który chwilę wcześniej przyjechał samochodem na izbę przyjęć Szpitala Miejskiego w Wodzisławiu Śląskim i prawdopodobnie jest nietrzeźwy. Policjanci drogówki na miejscu ustalili, iż 22-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego przyjechał swoim oplem na izbę przyjęć i zaparkował tuż przed drzwiami wejściowymi. Medycy wyczuli od niego alkohol, mężczyzna przyznał, że pił wcześniej alkohol, jednak z powodu silnego bólu pleców postanowił przyjechać do szpitala. Badanie alkomatem wykazało u 22-latka blisko 2 promile. Ponadto okazało się, że posiada on sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mężczyzna został zatrzymany. Odpowie teraz za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości oraz za złamanie sądowego zakazu. Grozi mu kara nawet 5 lat więzienia.

Dzięki właściwej reakcji medyków nieodpowiedzialny uczestnik ruchu drogowego został przekazany w ręce Policji. Teraz ponownie odpowie za swoje zachowanie przed sądem. Apelujemy o odpowiedzialność i przypominamy, iż każdy nietrzeźwy uczestnik ruchu drogowego stanowi zagrożenie dla siebie i innych! - czytamy na stronie KMP.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również