Wodzisław Śląski - portal miejski Wodzislaw.com.pl

Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Pociągiem do czterech stolic

  • Dodano: 2017-11-22 19:45, aktualizacja: 2018-04-04 13:06

Już niebawem, w nocy z 9 na 10 grudnia zmienia się rozkład jazdy pociągów. Co to oznacza dla Wodzisławia Śląskiego? Jeszcze więcej połączeń, w tym międzynarodowych. Zmiany poprawią komunikację z Warszawą, a także z innymi krajami. Pojawi się bowiem bezpośredni pociąg Varsovia z Warszawy do Budapesztu.

PKP Intercity przygotowało dla pasażerów z naszego regionu nowości w rozkładzie jazdy na sezon 2017/2018. Pociąg Varsovia relacji Warszawa Wschodnia - Budapest Nyugati przez Bohumin, Ostravę i Bratysławę będzie odjeżdżał z Wodzisławia o 13.17. W zimowym rozkładzie pozostają cieszące się zainteresowaniem połączenia z Pragi do Warszawy.

Od grudnia do Warszawy z Wodzisławia Śląskiego będziemy mogli dojechać już czterema bezpośrednimi pociągami. Ponadto miasto będzie miało kolejowe połączenie z czterema stolicami w czterech krajach Europy: Warszawą, Pragą, Bratysławą i Budapesztem.

Zmiany dotkną też ofertę największego przewoźnika w regionie, czyli Kolei Śląskich. Na naszych trasach pojawiać się będzie coraz więcej nowych pociągów Elf II. Te połączenia wahadłowe to nic innego, jak przygotowywana Szybka Kolej Miejska. Wodzisław Śląski będzie miał również więcej połączeń z Rybnikiem. Grudniowe zmiany to namiastka tego, co czeka nas od czerwca 2018 roku. Przybędzie o jedną parę pociągów więcej Rybnik - Wodzisław Śląski oraz Wodzisław Śląski – Pszczyna.

Korzystne zmiany z rozkładzie zapewnią nam również Przewozy Regionalne z trzema parami pociągów: Wodzisław - Rzeszów, Wodzisław - Kraków Gł. oraz Chałupki - Kraków Gł. Składy będą obsługiwane przez najnowsze Impulsy 36WEa zakupione w ramach Południowej Grupy Zakupowej. Połączenie do Rzeszowa zapewni nam dojazd bezpośrednio do Mysłowic, Jaworzna, Krzeszowic, Krakowa, Dębicy, Bochni, Tarnowa i Rzeszowa.

To kolejne bardzo dobre wiadomości związane z rozwojem transportu kolejowego w naszym mieście – mówi Mieczysław Kieca, prezydent miasta. - Tylu połączeń i do tak odległych destynacji nie mieliśmy nigdy. Zmiany w rozkładzie otwierają przed wodzisławianami nową jakość podróżowania. Teraz tylko remont dworca kolejowego i budowa centrum przesiadkowego i będziemy mogli mówić o zupełnie nowym etapie funkcjonowania transportu kolejowego w Wodzisławiu Śląskim – dodaje prezydent.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.