Wodzisław Śląski - portal miejski Wodzislaw.com.pl

Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Dziesiąta edycja Muzykonu za nami

  • Dodano: 2017-11-22 19:30, aktualizacja: 2018-04-04 12:58

Trzy koncerty złożyły się na dziesiątą edycję Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej Muzykon. Patronat honorowy nad festiwalem objął Prezydent Miasta Wodzisławia Śląskiego Mieczysław Kieca.

Podczas tego wydarzenia publiczność miała okazję wysłuchać różnorodnego repertuaru, w tym między innymi zapoznać się z wybranymi dziełami Chopina, Mendelssohna, Czajkowskiego czy Giulianiego. Koncerty odbywały się 5, 12 i 19 listopada w trzech miejscach: w kościele Ewangelicko-Augsburskim pod wezwaniem św. Trójcy, w kościele pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny oraz w wodzisławskim Urzędzie Stanu Cywilnego.

Festiwal rozpoczął wybitny gitarzysta Marcin Dylla. Kolejna odsłoną był wokalny popis sopranistki Magdaleny Hudzieczek-Cieślar wraz z towarzyszącym jej na organach Krzysztofem Lukasem, kierownikiem artystycznym festiwalu Muzykon. W finale niezapomniany koncert dały Paulina Kulej, wiolonczelistka i grająca na fortepianie Maria Sterczyńska.
- Piękne emocje, ciekawie dobrany program koncertów, a także możliwość wsłuchania się w szczególne interpretacje wykonane na różnych instrumentach muzycznych sprawiły, że dziesiątą edycję Muzykonu słuchacze wspominać będą z sentymentem - mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.
Wydarzenie dla Miasta Wodzisławia Śląskiego organizowało Wodzisławskie Centrum Kultury. Wstęp na każdy z koncertów był bezpłatny.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.