Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Awaria w ING Banku Śląskim i kłopoty ze składaniem wniosków "500 plus"

  • Dodano: 2019-07-01 13:15

1 lipca startuje program 500 plus w nowej odsłonie. Tym razem jest on dedykowany wszystkim dzieciom. Wnioski można składać przez internet m.in. za pośrednictwem bankowości elektronicznej. Niestety, pojawiły się już pierwsze problemy techniczne. W tej chwili ING Bank Śląski boryka się z awarią.


Szacuje się, że pieniądze trafią do 4,4 mln rodzin, 6,8 mln dzieci w całej Polsce, w tym do ok. 812 tys. w województwie śląskim. Wnioski o otrzymanie świadczenia można składać od poniedziałku, 1 lipca, za pośrednictwem strony empatia.mrpips.gov.pl lub przez bankowość elektroniczną lub PUE ZUS. Z kolei w sierpniu pojawi się możliwość złożenia wniosku w formie papierowej - osobiście w urzędzie lub za pośrednictwem poczty. 


Pierwszy dzień składania wniosków okazał się zabójczym dla systemu ING Banku Śląskiego. Jego klienci nie mogą zarejestrować dziś swoich dokumentów.


- Mamy przejściowe problemy z przyjmowaniem wniosków o wypłaty świadczeń w ramach wniosków 300+ i 500+ składanych poprzez bankowość internetową Moje ING i aplikację mobilną Moje ING mobile. Pracujemy nad rozwiązaniem problemu, przepraszamy za niedogodności. Przypominamy, że kolejność składania wniosków nie ma znaczenia dla kolejności ich rozpatrywania i wypłaty pieniędzy. Każda uprawniona do otrzymania świadczenia rodzina może spokojnie złożyć wniosek w ciągu kilku kolejnych tygodni. Będziemy informować na bieżąco o postępach w usuwaniu awarii – czytamy na stronie banku.


Przypominamy, że złożenie wniosku w okresie lipiec – sierpień 2019 r. oznacza, że świadczenie, z wyrównaniem od lipca, zostanie wypłacone najpóźniej do 31 października 2019.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również