Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Zespoły na wesele czy profesjonalny DJ? Wady i zalety

  • Dodano: 2018-12-03 08:15, aktualizacja: 2018-12-03 08:24

Wesele jest dla każdej młodej pary jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu. Cała rodzina jest zaangażowana w wybór odpowiedniej sali, sukni ślubnej, czy dekoracji kwiatowej. Przyjęcia weselne przestały być już tradycyjną imprezą. Obserwując zagraniczne trendy zaczynamy importować na nasz grunt wiele nowych rozwiązań. Jednym z nich jest muzyka.

Jeszcze nie tak dawno nie do pomyślenia było, aby na prawdziwym weselu nie zagrał zespół. Muzyka na żywo była absolutną koniecznością. Dziś ta tendencja się zmienia i coraz częściej spotykamy didżeja z przygotowaną ogromną listą utworów dla każdego. Wesele jest dla całej rodziny ogromnym wydatkiem. Z pomocą przychodzą choćby pożyczki przez Internet, które możemy przeznaczyć na dofinansowanie imprezy.

Muzyka mechaniczna czy na żywo?

Zapewne ile osób, tyle opinii na ten temat. Wszystko zależy od gustu i upodobań pary młodej, ale także gości weselnych. Niektórzy nadal nie wyobrażają sobie pierwszego tańca bez muzyki granej na żywo. To rozwiązanie bardzo dobre, jeśli mamy sprawdzony zespół. Musimy liczyć się także z ograniczeniem, iż nie zawsze repertuar będzie odpowiadał każdemu z uczestników imprezy. Zespół może nie być przygotowany na to, aby grać muzykę pop z pierwszych miejsc list przebojów. Tu przewagę zyskuje profesjonalny didżej, który w swoim repertuarze będzie miał każdą możliwą piosenkę. Zespół z kolei jest bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem, szczególnie obecnie, kiedy muzycy nie są już najczęściej przypadkowi. Zespoły tworzą uzdolnieni ludzie, którzy niejednokrotnie potrafią zachwycić gości pięknymi, wręcz koncertowymi wykonaniami. Didżej zapewni nam muzykę, jednak już bez efektu występu na żywo. Kolejną różnicą jest odpowiednia oprawa. Niektóre zespoły dbają o światła czy efekty podczas występu, jednak nie jest to jeszcze standardem. Didżej natomiast zawsze pojawia się w towarzystwie nie tylko profesjonalnego sprzętu grającego, mikrofonów i kolumn, ale ze specjalistycznymi efektami świetlnymi. Jest to dodatkowa atrakcja, która sprawia, że nasze wesele jest wyjątkowe.

Ile to kosztuje?

Zarówno dobry zespół, jak i profesjonalny didżej, mają wysokie stawki za granie muzyki podczas wesela. Czasami jest to wydatek rzędu nawet kilku tysięcy złotych. Na tym jednak nie warto oszczędzać. Powszechnie panująca opinia jest taka, że muzyka na wysokim poziomie podczas przyjęcia weselnego, jest w stanie przykryć inne, czasem niezawinione, mankamenty wesela. Wesele jako całość to bardzo duże nadwyrężenie budżetu domowego, czasem trzeba więc skorzystać z pomocy. Warto poszukać pożyczki przez Internet, która zagwarantuje wpływ środków w ciągu chwili na nasz rachunek np. https://proficredit.pl/pozyczki-przez-internet/. Tym samym sfinansujemy choćby najlepszy zespół, czy najbardziej popularnego didżeja.

Co sprawdzić wybierając muzykę?

Podstawą jest przesłuchanie próbek muzyki, którą gra dany zespół lub fragmentu występu konkretnego didżeja. Jeśli zaakceptujemy repertuar, styl oraz rodzaj muzyki, możemy przystąpić do negocjacji kontraktu. Pamiętajmy, aby starać się zawrzeć pisemną umowę, w której określimy dokładne ramy czasowe występu, ile i jak długie mają być przerwy oraz nakreślimy choćby tematycznie muzykę, jaka ma być grana. Nie możemy zapomnieć także o prowadzeniu imprezy. Jeśli wolimy, aby któryś z członków zespołu bądź didżej prowadził nasze wesele w charakterze wodzireja, te elementy również powinny się znaleźć w umowie. To oczywiście dodatkowy koszt, który zwykle doliczany jest do podstawowej gaży. Warto jednak spełnić swoje marzenia i zdecydować się na usługi dodatkowe. Pożyczki przez Internet będą pomocne w tej sytuacji, aby urzeczywistnić naszą wizję idealnego wesela.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.