Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Jak wybrać filtr do wody pod zlew?

  • Dodano: 2022-09-20 09:15

W dzisiejszych czasach ludzie przywiązują znaczną wagę do jakości wody w domu. Nie jest tajemnicą, że miękka i czysta woda jest zbawieniem dla naszego zdrowia. Sprawdzi się również przy pracach domowych z wykorzystaniem AGD, czy czyszczenia armatury. Przeczytaj poniższy artykuł, jeśli chcesz wiedzieć, czym kierować się przy wyborze odpowiedniego filtra.

Jak wybrać filtr do wody pod zlew?

Najważniejszym czynnikiem jaki należy brać przy wyborze filtra w domowym zaciszu są parametry wody. Należy wiedzieć, że filtry mają różną wydajność, oraz różne zasady działania. Kiedy masz zanieczyszczone stare rury, musisz użyć innego typu filtra. Jeśli problemem jest twardość wody, musisz zastanowić się na odmiennym sposobem filtracji. Przy wyborze odpowiedniego filtru do wody należy pomyśleć na planowanym zasięgiem jego działania. Kiedy stajesz przed szerokim wyborem filtrów do wody, często nie posiadasz centralnej stacji uzdatniającej. Kiedy nie potrzebujesz bardzo zaawansowanej filtracji na cały dom, możesz wybrać pomiędzy różnymi filtrami do kuchni i do łazienki, które poprawią parametry wody. Istnieje sporo opcji przy zakupie filtrów do wody. Dzielą się one na fizyczne, mechaniczne oraz fizyko-chemiczne. Filtr wodny jako system może składać się z kombinacji trzech różnych metod filtracji, zależnie od pożądanych parametrów wody. Jedne z najbardziej popularnych filtrów na rynku to te z systemem odwróconej osmozy. Różnice między zastosowaniem tych filtrów są kolosalne pod względem jakości wody w stosunku do niefiltrowanej z wodociągów.

Filtr do wody pod zlew - co warto wiedzieć?

Filtr pod zlew to najlepszy sposób na zapewnienie sobie wody o wysokim poziomie jakości bezpośrednio w punkcie jej poboru. W zależności od potrzeb swoich, lub swojej rodziny możesz sięgnąć po adekwatny filtr, lub możesz zakupić cały zestaw zapewniając sobie w ten sposób kompleksowe rozwiązanie na cały dom. Filtr polipropylenowy filtruje wodę w sposób mechaniczny, oznacza to że usuwa z niej głównie piasek. Filtr z żywicą jonowymienną odpowiada za zmiękczenie wody, dzięki czemu kamień jest eliminowany. Brak kamienia w wodzie działa na korzyść, jeśli chodzi o żywotność sprzętów AGD. Węglowy filtr szybko i skutecznie usuwa smak, zabarwienie, oraz zapach chloru z wody kranowej. Pamiętać należy, że żywotność poszczególnych filtrów różni się między sobą. Dla porównania przedstawiamy spis:

  • filtr z żywicą jonowymienną należy wymieniać maksymalnie po miesiącu użytkowania
  • filtr polipropylenowy należy wymienić maksymalnie po trzech miesiącach
  • filtr węglowy należy wymienić po sześciu miesiącach użytkowania, lub gdy zauważysz zmniejszenie jego wydajności.

Kiedy niezbędny jest filtr do wody pod zlew?

Na podwyższenie jakości wody w sposób bezpośredni przy punkcie poboru montuje się filtry podzlewowe - najczęściej pod szafką w kuchni. Dzięki używaniu tego rodzaju filtrów zyskujemy korzystniejsze parametry wody dostarczanej z wodociągu do Twojego mieszkania lub domu. Filtry usuwają kamień, nadmiar chloru, piasek. Dodatkowo uzyskujesz miękkość wody, a to skutkuje smaczniejszym smakiem-bez gorzkiego posmaku. Pamiętaj, że filtry podzlewowe wystąpić mogą w wielu konfiguracjach. Każda konfiguracja wiąże się z różnymi wkładami zamkniętymi w osobnych obudowach, lub połączonych w jeden wkład. Na rynku producenci oferują filtry sprzedawane z dodatkowym kranikiem, które można podłączać do specjalnie zaprojektowanych do tego typu rozwiązań - baterii trójdrożnych. Łatwy montaż pozwala na wdrożenie go w Twoim domu samodzielnie.

Jak wybrać produkt, który spełni oczekiwania?

Zanim kupisz filtr, zastanów się który będzie odpowiedni biorąc pod uwagę Twoją postawę, oraz styl życia. Jeśli lubisz konkretne rozwiązania, oraz sprzęty trwałe i niezawodne wybierz filtr Bluewater Cleone.  Wyżej wymieniony filtr jest najlepszym i najbardziej zaawansowanym filtrem na rynku. Wyposażony jest w molekularne oczyszczanie, które gwarantuje zdrową i czystą wodę. Skuteczność oczyszczania wody jest na poziomie 99%. Dodatkowo został wbudowany profesor w płytę elektroniczną, który odpowiada za procesy oczyszczania, filtracji, oraz inteligentnego płukania membrany. Warto wiedzieć, że posiada funkcję monitorowania jakości produkowanej wody w rzeczywistym czasie. Przy wyborze odpowiedniego dla siebie rozwiązania warto spojrzeć na łatwość montażu, długość żywotności filtra, oraz okres obejmowania gwarancji.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.