Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Zespoły z WCK na podium

• Dodano: 2018-03-27 07:45, aktualizacja: 2018-03-27 08:10

Zespół Taneczny Miraż i Klub Tańca Towarzyskiego SPIN w miniony weekend, 23-25 marca, tanecznym krokiem wywalczyli miejsca na podium. Grupy od ponad 20 lat działają w Wodzisławskim Centrum Kultury w ramach Amatorskiego Ruchu Artystycznego.

KTT Spin wziął udział w VII Międzynarodowym Turnieju Formacji Tanecznych Radom Open 2018. Na parkiecie zaprezentowało się kilkadziesiąt zespołów z Polski i Europy. MiniFormacja Spinu zajęła pierwsze miejsce, zaś Caro Dance uplasował się tuż za pierwszą trójką.

Świetnie spisał się też Zespół taneczny Miraż podczas Krajowych Mistrzostw International Dance Organization Balet, Modern, Production, Mini Production w Wałbrzychu. W mistrzostwach uczestniczyło prawie 1000 tancerzy reprezentujących ponad 40 grup. Formacja juniorów z wodzisławskiego Mirażu zdobyła dwa trzecie miejsca w kategoriach Modern Dance oraz Balet.

Sukcesy naszych zespołów są potwierdzeniem, że mamy w swoich szeregach znakomitych tancerzy, artystów i instruktorów. Serdecznie im gratuluję i cieszę się, że ich ciężka praca i talent doceniane są podczas zawodów o tak wysokiej randze – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Zwieńczeniem roku artystycznego zespołów WCK będą ich czerwcowe koncerty w Wodzisławskim Centrum Kultury oraz udział w 49. Dniach Wodzisławia Śląskiego.