Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Zawieszki #NieTrujSąsiada

  • Dodano: 2017-02-09 09:00

Głównym celem prowadzonej w 28 gminach Subregionu Zachodniego akcji #NieTrujSąsiada jest walka z przyzwoleniem społecznym na spalanie śmieci. Jednym z wykorzystanych w ramach akcji narzędzi są zawieszki, które każdy z nas może umieścić na płocie, drzwiach czy oknie sąsiada, który nieustannie truje nas swoim dymem. Zawieszki można pobrać m.in. w Urzędzie Miasta.

W akcji #NieTrujSąsiada udział może wziąć każdy z nas. Wystarczy pobrać w Biurze Obsługi Klienta lub wydrukować jedną z kilku zawieszek ze zdjęcia i umieścić na płocie, drzwiach czy oknie sąsiada, który spala niedozwolone materiały (pobierz zawieszkę tutaj).

W trakcie trwania akcji ok. 300 zawieszek ma trafić do mieszkańców gmin i powiatów z terenu subregionu, które biorą udział w projekcie „Gmina z (dobrą) energią”. Projekt koordynowany jest przez Związek Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego i dofinansowywany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Warto wiedzieć, że w wodzisławskim UM kolportowane są również ulotki informujące o szkodliwości niskiej emisji i smogu.

Więcej szczegółów o akcji #NieTrujSąsiada dostępne na stronie projektu oraz w facebookowym profilu.

Akcję #NieTrujSąsiada wspiera Franciszek Pieczka, który wystąpił w pierwszym spocie promującym inicjatywę Subregionu Zachodniego.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.