Wodzisław Śląski - portal miejski Wodzislaw.com.pl

Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Wpadł złodziej rowerów

  • Dodano: 2014-11-18 14:00, aktualizacja: 2014-11-27 14:15
Złodziej swoje działania przestępcze prowadził na terenie gminy Godów. Sprawcy, jak się okazało obywatelowi Czech grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
 
W ciągu ostatnich kilku tygodni policjanci z Gorzyc odnotowali 16 kradzieży rowerów. Funkcjonariusze prowadzili czynności mające na celu ustalenie i zatrzymanie sprawcy.  Ich intensywna praca oraz zaangażowanie mieszkańców gminy doprowadziło zatrzymania sprawcy kradzieży jednośladów.  Mieszkaniec Karviny kradł rowery pozostawione na terenie posesji, które następnie sprzedawał na terenie Republiki Czech. Łączna wartość skradzionych rowerów wynosi 20.000 złotych. Zebrane przez śledczych dowody pozwoliły na przedstawienie 33-latkowi 13 zarzutów. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów i wyjaśnił okoliczności ich popełnienia.
 
Dzięki czujności mieszkańców przekazane informacje przyczyniły się do podjęcia szybkiej interwencji przez Policję, która zakończyła się zatrzymaniem sprawcy. Zachowanie mieszkańców gminy jest odzwierciedleniem trwającej w naszym województwie kampanii „Nie reagujesz-akceptujesz”, której celem jest ograniczenie liczby przestępstw.
 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.