Wodzisław Śląski - portal miejski Wodzislaw.com.pl

Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Wizyta Prezydenta RP Andrzeja Dudy - ważne informacje

  • Dodano: 2017-10-09 08:15, aktualizacja: 2017-10-07 12:19

W poniedziałek, 9 października Wodzisław Śląski odwiedzi prezydent Andrzej Duda. W związku z wizytą mieszkańcy muszą spodziewać się pewnych utrudnień.

Dla kierowców

W poniedziałek ma obowiązywać całkowity zakaz wjazdu samochodów na rynek. Wszystkie zaparkowane tam pojazdy, poza samochodami dostawczymi, będzie trzeba przeparkować. Samochody dostawcze będą mogły znajdować się na rynku jedynie podczas rozładunku.

9 października obowiązywał będzie zakaz parkowania w górnej pierzei rynku, na ul. Sądowej i wzdłuż ul. Wałowej (w strefie płatnego parkowania). Parkowanie na ul. Wałowej dozwolone będzie powyżej Szkoły Podstawowej nr 1, jednak nie w momencie przejazdu kolumny z Prezydentem RP. Wyjazd z parkingu nie będzie wtedy możliwy. Parkować będzie można w części strefy obejmującej ul. Średnią, Minorytów (końcówkę ulicy), ks. Konstancji. Utrudnienia mogą w tych miejscach wyniknąć ze względu na wyjazd z tych ulic, prowadzący na ul. Wałową, która znajduje się na trasie kolumny prezydenckiej.

Jak zapewnił prezydent miasta Mieczysław Kieca, w informowaniu kierowców o utrudnieniach pomagać będą funkcjonariusze Straży Miejskiej. Będą oni także prosić o przeparkowywanie aut.

Zalecamy, aby w godzinach wizyty Prezydenta RP nie poruszać się po centrum samochodem.

Dla pieszych

Ważna informacja dla pieszych: część rynku będzie zamknięta. Poruszać bedzie się można jego dolną pierzeją. Wejście na rynek będzie możliwe jedynie od ulicy Konstancji i Piłsudskiego. Z płyty znikną ławki i kosze na śmieci, które na swoje miejsca planowo mają wrócić w poniedziałkową noc.

Urząd Miasta i miejskie jednostki

W związku z planowaną wizytą Urząd Miasta (wyłączając Urząd Stanu Cywilnego i Strażą Miejską) pracować będzie w poniedziałek do godz. 14:15. Kasa znajdująca się w budynku 4b (ul. Bogumińska) zostanie zamknięta o 13:15. Parking przy UM zarezerwowany będzie dla samochodów z kolumny rządowej. Jeżeli chodzi o strażników miejskich, jak największa liczba patroli ma pojawić się w centrum na czas obecności Andrzeja Dudy. Komendant Straży Miejskiej Beata Drzeniek poinformowała, że tym samym funkcjonariusze nie zawsze będą mogli reagować na inne zgłoszenia.

W dniu wizyty Prezydenta od godz. 12:00 nieczynne będzie Wodzisławskie Centrum Kultury, w tym kasy. Zajęcia po tej godz. nie odbędą się. Miejska jednostka jest bowiem obiektem rezerwowym wizyty, wskazanym przez BOR. Zdecydowano, że wyłączone zostaną też parkingi: za WCK i z lewej strony na Placu Gladbeck.

Plan wizyty

Prezydent RP Andrzej Duda w poniedziałkowe popołudnie złoży wieniec pod pomnikiem Powstańców Śląskich oraz wiązankę kwiatów pod tablicą upamiętniającą mieszkańców ziemi wodzisławskiej, którzy zginęli  w walce o wolność i niepodległość, a także w obozach koncentracyjnych.

W programie wizyty przewidziane jest m.in. bezpośrednie spotkanie Prezydenta RP z mieszkańcami na wodzisławskim rynku o godz. 17:00.

Najnowsze informacje z Wodzisławia Śląskiego w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.