Wodzisław Śląski - portal miejski Wodzislaw.com.pl

Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Witaj maj, trzeci maj!

  • Dodano: 2016-05-04 12:30, aktualizacja: 2018-04-05 22:19
Powitanie kompanii honorowej, oddanie hołdu sztandarom, msza za ojczyznę, złożenie kwiatów przy pomniku Powstańców Śląskich, uroczysta defilada… To jednak nie wszystko, co podczas obchodów Święta Konstytucji 3 maja działo się w Wodzisławiu Śląskim.
 
 
Oficjalne obchody Święta Konstytucji 3 maja oraz 95. rocznicy wybuchu III powstania śląskiego rozpoczęły się o 10:30 zbiórką przy Muzeum. Na miejscu obecni byli m.in. członkowie orkiestry, pocztów sztandarowych, strzeleckiej kompanii honorowej, ugrupowania rozwiniętego i innych kompanii honorowych. Poddodziały, razem z dowódcą uroczystości chor. ZS Łukaszem Naczyńskim, powitał prezydent miasta Mieczysław Kieca.
 
 
Później uczestnicy uroczystości przeszli do kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, gdzie dokładnie o 11:00 rozpoczęła się msza w intencji Ojczyzny.
 
 
Tuż po mszy świętej rozpoczęły się uroczystości okolicznościowe pod pomnikiem Powstańców Śląskich z udziałem prezydenta miasta, jego zastępców: Dariusza Szymczaka i Barbary Chrobok, posłanki na Sejm Teresy Glenc, senatora Adama Gawędy, przewodniczącego Rady Miejskiej Jana Grabowieckiego, starosty wodzisławskiego Ireneusza Serwotki, radnych miejskich i powiatowych, przedstawicieli związków kombatanckich, Jednostki Strzeleckiej 2023 i wielu innych.
 
 
Na początku odegrany został hymn państwowy, a następnie głos zabrał Mieczysław Kieca. Odbyło się również przyrzeczenie strzeleckie i złożenie kwiatów przy Pomniku Powstańców Śląskich. Uroczystości w tym miejscu zakończyły się odebraniem parady poddoddziałów przez prezydenta miasta i starostę powiatu wodzisławskiego. To zainaugurowało defiladę na rynek Wodzisławia Śląskiego.
 
 
maj3Wodzisławianie uchwalenie Konstytucji i rocznicę wybuchu powstania śląskiego świętują również na imprezach towarzyszących oficjalnym obchodom. Na rynku odbywa się VI Piknik Historyczno-Militarny, a w parku miejskim już popołudniu: ognisko patriotyczne, występ Wodzisławskiej Orkiestry Rozrywkowej i koncert zespołu ATTACK.
 

Następna informacja

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.