Wodzisław Śląski - portal miejski Wodzislaw.com.pl

Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Weź udział w "Marszu dla Zbyszka"

  • Dodano: 2017-06-29 09:00

Kto chce w tak symboliczny sposób uczcić pamięć ś.p. Zbigniewa Marszałkowskiego, wspaniałego sportowca, społecznika i niezłomnego propagatora zdrowego stylu życia, może w sobotę, 1 lipca o godzinie 9:00 dołączyć do grupy, która wyruszy z dworca autobusowego na osiedlu 1 Maja.

Trasa marszu przebiegać będzie ulicami: Teligi, Batalionów Chłopskich, Kolbego, Jodłową, na cmentarzu parafialnym przy grobie ś.p. Zbigniewa Marszałkowskiego uczestnicy zapalą znicze i udadzą się w kierunku Balatonu, zrobią pętlę wokół zbiornika, by tą sama trasą wrócić na os. 1 Maja.

Zbigniew Marszałkowski był prezesem Klubu Sportowego Forma Wodzisław Śl. Założył go razem z przyjaciółmi, aby promować bieganie i nordic walking. To dzięki jego zaangażowaniu do kalendarza imprez sportowych organizowanych w naszym powiecie na stałe wpisały się imprezy sportowe jak: Bieg Twardziela, Półmaraton Wodzisławski.

Zbigniew Marszałkowski był przede wszystkim aktywnym sportowcem i wielkim pasjonatem sportu, uwielbiał biegać. Startował w niezliczonej ilości biegów i zawodów. Biegał również w maratonach. Swoją pasją potrafił się dzielić z innymi, namawiać do uprawiania sportu. Zmarł rok temu, 28 czerwca.

Najnowsze informacje z Wodzisławia Śląskiego w Twojej skrzynce e-mail.

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Sylwia GerlaczekSylwia Gerlaczek
źródło: UM Wodzisław Śląski/Gazeta Wodzisławska

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.