Wodzisław Śląski - portal miejski Wodzislaw.com.pl

Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Uwaga, przed nami duże zmiany w organizacji ruchu w strefie centrum!

  • Dodano: 2015-08-26 13:45

Informujemy, iż wprowadzany jest, zatwierdzony przez Starostwo Powiatowe, projekt nowej organizacji ruchu na Starym Mieście, konkretnie na rynku i ulicach: Juliusza Słowackiego, Powstańców Śląskich, Księżnej Konstancji, Minorytów, Średniej, Krótkiej, Zgody, Zamkowej, Świętego Jana, ks. płk. Wilhelma Kubsza, Sądowej, Aptecznej, Władysława Opolskiego, Wincentego Styczyńskiego, Marszałka Józefa Piłsudskiego i Targowej.

Na wspomnianych ulicach trwa uzupełnianie oznakowania. Jednocześnie informujemy, że zmiany będą wprowadzone w życie do dnia 31 sierpnia 2015 roku. Przed wprowadzeniem zmian w organizacji ruchu, znaki zostaną zakryte.

Uważajcie na ulicy Minorytów, która także została objęta zmianami, w tym i takimi, które dotyczą stanowisk parkingowych i postoju TAXI.

Od strony ulicy Konstancji, przy wjeździe w ulicę Średnią już wkrótce będzie obowiązywał zakaz wjazdu (od rynku, na wysokości apteki).

Montaż znaku przy ulicy Konstancji, informującego o podstrefie A w ramach Strefy Płatnego Parkowania.

Do pobrania: mapka organizacji ruchu.

Ustalono następujące zasady organizacji ruchu na tym terenie:
– zastosowanie oznakowania B-1 z tabliczkami i treści: „Nie dotyczy: – mieszkańców Rynku i ulic: Średniej, Powstańców Śl. Księżnej Konstancji, Krótkiej i Targowej; – pojazdów zaopatrzenia, rowerów, taxi oraz znaków B-39 i B-40 wprowadzających strefę ograniczonego postoju ponad 20 minut w godzinach od 7:00 do 17:00 na Rynku i ulicach: Powstańców Śląskich, Średniej, Krótkiej, Targowej, znaki B-40 zostaną umieszczone na odwrocie znaków B-39.
– oznakowanie miejsc postojowych w strefie płatnego parkowania za pomocą oznakowania D-44 i D-45 oraz P-19. Stanowiska zastrzeżone dla określonych uczestników ruchu (np. niepełnosprawnych) zostaną wyznaczone za pomocą oznakowania P-20 (np. na ulicy Księżnej Konstancji), wyznaczenie dodatkowych miejsc na ulicy Świętego Jana oraz Aptecznej
-wyznaczenie miejsc postojowych dla taksówek na ulicy Minorytów
-zastosowanie na odcinku ulicy Minorytów oraz Krótkiej oznakowanie B-1 z tabliczkami o treści : „Nie dotyczy:- mieszkańców ulic: Minorytów i Krótkiej, – pojazdów zaopatrzenie, – rowerów, tacxi
– zmiana lokalizacji oraz zastosowanie dodatkowego oznakowania D-3 i D-40 na wylocie ulicy Juliusza Słowackiego 9 w rejonie skrzyżowania z ulicą Powstańców Śląskiej),
– zmiana godzin obowiązywania płatności w strefie płatnego parkowania ( od 7:00 do 17:00) w związku z podjęciem stosownej uchwały przez Radę Miejska Wodzisławia Śląskiego.

Szczegółowe informacje dotyczące nowej organizacji ruchu można uzyskać w sekcji ds. parkingów, budynek 4B, pok. 116 Urzędu Miasta oraz pod numerem telefonu (32) 459 0 456.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.