Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Sprzedawała alkohol nieletnim

  • Dodano: 2015-10-06 12:30
Policjanci podczas codziennych służb prowadzą systematyczne działania kontrolne, aby przeciwdziałać takim zjawiskom jak sprzedaż alkoholu osobom nieletnim. Niestety fakt właśnie takiej sprzedaży ujawnili mundurowi z Gorzyc. Ekspedientka jednego z lokalnych sklepów sprzedała alkohol 15 i 16-latkowi. Kobiecie grozi kara grzywny, właściciel sklepu może natomiast stracić koncesję na sprzedaż alkoholu.
 
 
W sobotę około 20.00 policjanci z komisariatu w Gorzycach zauważyli w Godowie  dwóch młodych mężczyzn z piwami.  Chłopcy zostali wylegitymowani. Zgodnie oświadczyli, że kupili alkohol w lokalnym sklepie. Okazało się, że sprzedaży dokonała pracująca tam 23-letnia ekspedientka, która nie prosząc o okazanie dokumentu stwierdzającego pełnoletność wydała 15 i 16-latkowi piwa. Nastolatków przekazano pod opiekę rodziców. Teraz śledczy ustalą na jakiej podstawie ekspedientka sprzedała alkohol nieletnim. Za sprzedaż alkoholu, gdy jest to zabronione grozi kara grzywny. Właścicielowi sklepu w drodze decyzji administracyjnej może również zostać cofnięte zezwolenie na sprzedaż alkoholu.
 
 
Przypominamy!
 
Pod hasłem „Odpowiedzialny sprzedawca” trwa V edycja ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „Pozory mylą, dowód nie”. Głównym celem tegorocznej odsłony programu jest właśnie edukacja sprzedawców w obszarze odpowiedzialnej sprzedaży alkoholu. W ramach kampanii uruchomiono platformę szkoleniową „Odpowiedzialny sprzedawca”. Jest to uniwersalne i szeroko dostępne narzędzie e-learningowe, za pomocą którego pracownicy sklepów mogą sprawdzić swoją wiedzę oraz zweryfikować umiejętności z zakresu asertywnego odmawiania sprzedaży alkoholu osobom nieuprawnionym do jego zakupu. Platforma e-learningowa jest całkowicie bezpłatna i dostępna dla wszystkich zainteresowanych – zarówno sprzedawców zatrudnionych w małych, prywatnych sklepach, jak i dużych sieciach handlowych.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.