Wodzisław Śląski - portal miejski Wodzislaw.com.pl

Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Rodzinny Piknik z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego

  • Dodano: 2017-05-22 09:00

27 maja, na pamiątkę pierwszych demokratycznych wyborów samorządowych z 1990 r., obchodzimy w Polsce Dzień Samorządu Terytorialnego - święto całej naszej lokalnej społeczności. Z tej okazji prezydent miasta Mieczysław Kieca zaprasza do udziału w Rodzinnym Pikniku. Główną atrakcją imprezy na "Trzech Wzgórzach" będzie pokaz gwiazdy programu MasterChef Charlesa Daigneaulta.

Impreza rozpocznie się o godz. 13:00 w strefie rekreacyjno-grillowej na terenie Rodzinnego Parku Rozrywki. Będzie wielkim, czterogodzinnnym i rodzinnym grillowaniem, podczas którego mieszkańcom zostanie rozdanych 760 jubileuszowych talonów na dania grillowe.

Razem z wodzisławianami grillować będzie charyzmatyczna gwiazda świata kulinarnego, znany z telewizji Charles Daigneault. Wiecznie uśmiechnięty, z humorem i dystansem podchodzący do rzeczywistości, potrafi zrelaksować, rozbawić do łez i zarazić innych swoją pasją - gotowaniem.

W programie imprezy nie zabraknie również atrakcji dla dzieci - malowania twarzy, baniek XXL - oraz specjalnego pokazu przygotowanego przez wodzisławskich strażaków-ochotników.

Liczę na to, że wodzisławianie z entuzjazmem wezmą udział w Rodzinnym Pikniku z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego. Chciałbym, abyśmy wszyscy pamiętali, że 27 maja jest świętem nie tylko tych, którzy zasiadają w gminnych radach, ale również osób, które poprzez udział w wyborach samorządowych, aktywną działalność w lokalnym środowisku i chęć jego kształtowania, tworzą samorząd terytorialny. Samorząd, którego osiągnięcia od lat mają ogromny wpływ na rozwój całego kraju. Tym bardziej zapraszam mieszkańców do udziału we wspólnym świętowaniu - mówi prezydent miasta Mieczysław Kieca.

Rodzinnemu Piknikowi z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego będzie przyświecać hasło:

nasze pomysły, nasze miasto, nasz samorząd

Najnowsze informacje z Wodzisławia Śląskiego w Twojej skrzynce e-mail.

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.