Wodzisław Śląski - portal miejski Wodzislaw.com.pl

Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Remont dróg

  • Dodano: 2014-02-26 08:00, aktualizacja: 2014-02-25 22:23

Pod koniec zeszłego roku rajcy zasiadający w wodzisławskiej Radzie Miejskiej zadeklarowali Starostwu Powiatowemu pomoc finansową w wysokości 350 tys. zł. z przeznaczeniem na remonty dróg zarządzanych przez Powiatowy Zarząd Dróg. PZD zaplanowało podział przeznaczonych przez miasto pieniędzy na cztery inwestycje. Z propozycją tą nie zgodzili się jednak wodzisławscy radni., którzy zastrzegli, że udzielając pomocy, chcą współdecydować o przeznaczeniu tych środków.

W podjętym 11 lutego stanowisku radni wodzisławscy zauważyli, że zaproponowany przez Starostwo Powiatowe zakres inwestycji nie uwzględnia krytycznego stanu ul. Oraczy oraz złego stanu ul. Chrobrego. Co za tym idzie, członkowie komisji Rady Miejskiej wskazali jako inwestycje preferowane do współfinansowania przez miasto w 2014 roku: rozpoczęcie remontu ul. Oraczy (100 tys. zł z budżetu miasta), ul. Chrobrego (100 tys. zł), rozpoczęcie remontu lub zlecenie projektu przebudowy ul. Letniej (50 tys. zł), budowę chodnika na ul. Mszańskiej (50 tys. zł) oraz wykonanie nakładki asfaltowej na ul. Skrzyszowskiej (50 tys. zł).

Starosta w swojej odpowiedzi poinformował, że propozycje wystosowane przez radnych zostały dokładnie przeanalizowane w aspekcie niezbędnych potrzeb inwestycyjnych i remontowych na drogach zarządzanych przez powiat. W następstwie dokonanej analizy ustalono, że w tym roku Starostwo Powiatowe podejmie się rozpoczęcia przebudowy ul. Oraczy, przebudowy ul. Głożyńskiej, wykonania dokumentacji projektowej na przebudowę ul. Letniej, budowy chodnika przy ul. Mszańskiej oraz dalszej przebudowy nawierzchni ul. Skrzyszowskiej. Starosta w swojej odpowiedzi zaznaczył także, że z uwagi na konieczność przedłużenia terminu wykonania pełnej dokumentacji przebudowy ul. Chrobrego do końca sierpnia, rozpoczęcie realizacji tej inwestycji będzie możliwe dopiero w przyszłym roku.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.