Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Przetarg rozstrzygnięty!

  • Dodano: 2013-12-04 14:45

2 grudnia w Urzędzie Miasta rozstrzygnięto przetarg na budowę nowej i remont starej drogi na Grodzisku.

Do przetargu stanęło sześć firm, z czego najkorzystniejszą dla miasta ofertę przedstawił Zakład Betoniarski Renaty Kłosek i Danuty Porwoł z Jejkowic. Firma ta zaproponowała cenę w wysokości prawie 847 tysięcy złotych.

Mieszkańcy tej części miasta doczekają się nie tylko budowy nowej drogi, ale też remontu starej, dosyć mocno wyeksploatowanej. Decyzję o budowie nowej i jednoczesnym remoncie starej drogi prezydent miasta podjął po konsultacjach z mieszkańcami Grodziska. - W związku z brakiem drogi obsługującej nowe działki nadmiernej eksploatacji w ciągu ostatnich lat ulegała stara droga. Jej obecny stan wymaga nakładów pracy. Chciałem, by wraz z budową nowej drogi w tym rejonie, zadbać także o stan starej. Stąd pomysł jednoczesnej budowy i remontu – wyjaśnia prezydent miasta Mieczysław Kieca.

Wyłoniony w przetargu wykonawca wybuduje nową drogę o nawierzchni asfaltowej i z betonowymi krawężnikami na ławie betonowej. Ponadto wykonany zostanie system odwodnienia drogi, a wzdłuż niej posadowione zostaną nowe lampy ledowe. Stara droga natomiast ulegnie frezowaniu i korytowaniu. Następnie wykonana zostanie podbudowa oraz asfaltowanie.

Budowa i remont drogi na Grodzisku ma być inwestycją realizowaną w cyklu dwuletnim. Zakończenie inwestycji przewidziane jest na 30 czerwca 2014 r.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.