Wodzisław Śląski - portal miejski Wodzislaw.com.pl

Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Przedszkolaki na dużej scenie

  • Dodano: 2016-05-13 09:30
Za nami XXIV Festiwal Kultury Przedszkolnej. Dwudniowe przedsięwzięcie na stałe wpisało się już w kalendarz imprez miejskich. 11 maja na scenie Wodzisławskiego Centrum Kultury wystąpiły trzy i czterolatki z Publicznych Przedszkoli nr 4, 18 i 6.
 
 
Ich programy tak spodobały się jury, że wszyscy otrzymali pierwsze miejsca. Na złoto zasłużyli więc: dzieci z PP nr 4 przygotowane przez Mariolę Kozioł w repertuarze „Calineczka w krainie Elfów”, przedszkolaki z PP nr 18 przygotowane przez Aleksandrę Szymanowską i Magdalenę Barańską w programie „Zaczarowany las – muzyczno eko-bajka” oraz maluchy z PP nr 6 w spektaklu „Bajkowe sny” przygotowane przez Jolantę Wagner i Janinę Żmud.
 
 
Drugiego dnia znakomite występy odnotowały dzieci nieco starsze. Pierwsze miejsce zajęły przedszkolaki z „dziewiętnastki” w programie „Dziecię Elfów”. Przygotowały je: Joanna Pinecka i Dorota Wieczorek. Na drugiej pozycji uplasowało się PP nr 2 ze spektaklem „Waleczne smerfy” przygotowanym przez: Dorota Sanecznik, Katarzyna Jezusek i Magdalena Barańska. Na brąz zasłużyło PP nr 15 w spektaklu „Bajki Babci Gąski pt. Wróżki” przygotowane przez Ewę Muszkiet i Agatę Bukała. Na trzecim miejscu znalazły się także dzieci z PP nr 13, które pod opieką Aleksandry Sobczak przygotowały przedstawienie „Królewna Śnieżka”. Wyróżnienie otrzymały przedszkolaki z PP nr 4 za „Pszczółkę Maję – W pajęczej sieci” (op. Beata Jończyk).
 
 
 
Programy oceniali: Mirosława Lasecka – doradca metodyczny wychowania przedszkolnego w Powiatowym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli, Aleksandra Dembowy – kierownik referatu ds. oświaty w Urzędzie Miasta i Dorota Krawczyk – reżyser teatrów Szydło i Szydełko z Wodzisławskiego Centrum Kultury.
 
 
Imprezę zorganizował Urząd Miasta Wodzisławia Śląskiego oraz Wodzisławskie Centrum Kultury.
 
 
Tekst, zdjęcia: Gazeta Wodzisławska

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.