Wodzisław Śląski - portal miejski Wodzislaw.com.pl

Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Policzono bezdomnych w naszym mieście

  • Dodano: 2017-02-13 09:00

W całej Polsce w nocy z środy na czwartek liczono bezdomnych. Akcja przeprowadzona została także na terenie Wodzisławia Śląskiego. Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej wspólnie z policjantami łącznie naliczyli 41 osób w tym 3 kobiety bez dachu nad głową, przebywających na terenie miasta.

W całej Polsce w nocy ze środy na czwartek (8/9 lutego) liczono bezdomnych. Akcja przeprowadzona została także na terenie Wodzisławia Śląskiego. Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej wspólnie z policjantami naliczyli 41 osób w tym 3 kobiety bez dachu nad głową, przebywających na terenie miasta.

W trakcie działań sprawdzano m.in.: noclegownie, schroniska dla osób bezdomnych, ogrzewalnie, szpitale, pustostany, domki i altany działkowe oraz miejsca i budynki niezamieszkałe. I tak 9 bezdomnych przebywało w ogrzewalni, 1 w szpitalu, na 2 natrafiono w pustostanach. Natomiast w schroniskach dla bezdomnych mężczyzn łącznie przebywało 29 osób z czego 21 przy ul. Marklowickiej, a w tym zlokalizowanym przy ul. Rzecznej 8.

Warto zaznaczyć, iż podczas akcji nie tylko sprawdzano i poznawano miejsca grupowania się osób bezdomnych w Wodzisławiu Śląskim, ale również informowano napotkanych o możliwościach uzyskania pomocy ze wskazaniem konkretnych rozwiązań. Każdy napotkany bezdomny otrzymał ulotkę zawierającą wykaz placówek zapewniających wsparcie oraz telefony interwencyjne i alarmowe, pod którymi zainteresowani będą mogli uzyskać pomoc. Ponadto w każdym przypadku wypełniona została ankieta osobowa. Zawarte w niej pytania dotyczyły m.in. powodu bezdomności, okoliczności w jakich dana osoba znalazła się w takiej sytuacji, próby wyjścia z bezdomności, posiadanych dochodów, stanu zdrowia, rodziny oraz ocenę swojej sytuacji i niesionej pomocy.

Z pozyskanych informacji wynika, że najczęstszym powodem bezdomności w Wodzisławiu Śląskim są eksmisje, uzależnienia oraz przemoc domowa.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.