Wodzisław Śląski - portal miejski Wodzislaw.com.pl

Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Nieprawidłowo wyprzedzał i był pijany

  • Dodano: 2016-08-17 12:15
Śledczy z wodzisławskiej komendy wyjaśniają przyczyny i okoliczności poważnego wypadku drogowego, do którego doszło w piątek w Wodzisławiu Śląskim. 33-latek kierując audi w stanie nietrzeźwości podjął się nieprawidłowego wyprzedzania i doprowadził do zderzenia z innym pojazdem. W wyniku tego wypadku, poważnie ranny został pasażer audi, którego śmigłowcem przetransportowano do szpitala.
 
 
Jak ustalili policjanci, kierujący samochodem osobowym marki Audi A4 jadąc ulicą Marklowicką w kierunku Marklowic, na skrzyżowaniu, zaczął wyprzedzać pojazd marki Mercedes Vito, którego 55-letnia kierująca skręcała w lewo, w wyniku czego doszło do zderzenia się pojazdów. Po uderzeniu kierujący audi zjechał na lewe pobocze uderzając w krawężnik a następnie w baner reklamowy. Na miejsce wezwano pogotowie lotnicze, które przetransportowało najciężej rannego pasażera do szpitala w Rybniku. 26-latek doznał urazu wielonarządowego, stłuczenia wątroby, licznych złamań i urazu głowy. Mężczyzna przebywa na oddziale intensywnej terapii. Lekarze jego stan określają jako ciężki ale stabilny. Kierujący audi, 34-letni mieszkaniec Radlina ze złamaniem oczodołu i nosa, złamaniem żeber i stłuczeniem wątroby przebywa na oddziale urazowym w wodzisławskim szpitalu. Policjanci sprawdzili jego stan trzeźwości.
 
 
Okazało się, że powodując wypadek miał w organizmie promil alkoholu. Kierującemu pobrano krew do badań na zawartość alkoholu i innych środków. Gdy opuści szpital, usłyszy zarzut spowodowania wypadku, w którym ciężko ranna został inna osoba. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Następna informacja

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.