Wodzisław Śląski - portal miejski Wodzislaw.com.pl

Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Nadchodzi zima. Nie bądźmy obojętni!

  • Dodano: 2013-12-09 09:45

Okres zimowy jest wyjątkowo trudną porą dla osób bezdomnych. Każdego roku w całym kraju odnotowuje się przypadki zgonów, których przyczyną są niskie temperatury, prowadzące w konsekwencji do nadmiernego wychłodzenia organizmu. Dlatego nie bądźmy obojętni wobec osób bezdomnych i samotnych w naszym otoczeniu. Często wystarczy jeden telefon, aby uratować czyjeś życie!

W zeszłym sezonie z powodu niskich temperatur w naszym województwie życie straciło 17 osób, rok wcześniej 21. Aby zapobiec takim zdarzeniom, policjanci prowadzą wzmożone kontrole miejsc, w których przebywać mogą osoby zagrożone zamarznięciem. Ludzie samotni i bezdomni są tą grupą, która jest szczególnie narażona na skutki niskich temperatur. Funkcjonariusze patrolują skwery, ogródki działkowe, penetrują kanały ciepłownicze, zarośla, opuszczone budynki i inne, rzadko odwiedzane miejsca. Jednak nie do każdej osoby policjanci są w stanie dotrzeć, dlatego zwracamy się z apelem o reagowanie i informowanie służb porządkowych o każdym przypadku zauważenia osoby leżącej na chodniku, czy śpiącej na ławce.

Nie pozostawajmy obojętni na los osób bezdomnych, czy samotnych, którym grozić może zamarznięcie. Dzwoniąc pod numer alarmowy 112 lub 997 możemy uratować czyjeś życie!


Informujemy jednocześnie, że jak co roku uruchomiona została bezpłatna infolinia związana z pomocą dla bezdomnych. Wybierając z telefonu stacjonarnego bądź komórkowego numer 800 100 022 można uzyskać informacje, gdzie szukać noclegu i ciepłego posiłku.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.