Wodzisław Śląski - portal miejski Wodzislaw.com.pl

Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Mistrzowski Miraż pobił Kielce

  • Dodano: 2014-04-07 12:45

Działają od 1992 roku. 120 tancerzy, od dzieci do seniorów, pod okiem doświadczonych instruktorów, zajmuje się tańcem typu modern, a także show i jazz. Z Mistrzostw Polski, które właśnie zakończyły się w Kielcach wracają z 8 medalami, w tym trzema złotymi, i nominacjami do tegorocznych Mistrzostw Świata i Europy. Przedstawiamy zespół Miraż z Wodzisławia Śląskiego.

Pasja młodych i tych całkiem dorosłych tancerzy z Mirażu w połączeniu z profesjonalizmem kadry instruktorskiej, sprawiają, iż zespół od lat plasuje się w krajowej czołówce. Zakończone właśnie Krajowe Mistrzostwa International Dance Organization, które odbyły się w Kielcach, potwierdziły wysoką klasę wodzisławskiej grupy tanecznej, od lat kierowanej przez Ryszarda Kozłowskiego. Miraż wraca z 8 medalami, w tym trzema złotymi, oraz kilkoma miejscami tuż za podium.

Już pierwszego dnia mistrzostw duży sukces osiągnęła grupa dzieci do lat 11, która najpierw, prezentując formację „Chorus line”, zajęła 4 miejsce w Jazz Dance aby chwilę później wytańczyć wicemistrzostwo Polski w Show Dance z formacją „Kominek”. Następnie, świetnie zaprezentowała się mini formacja seniorów, która uplasowała się tuż za podium, uzyskując nominację do Mistrzostw Europy. Swoją klasę potwierdziła grupa dzieci do lat 11, które z mini formacją Jazz Dance również spisały się na medal (tym razem brązowy).

Drugiego dnia było jeszcze lepiej – Martyna Musiolik zajęła 6 miejsce w kategorii Show Dance 16+, co dopiero stanowiło zapowiedź największych sukcesów. W najsilniej obsadzonej kategorii Jazz Dance Solo (16+), gdzie startowało aż 116 solistek, Iza Rosmus otarła się o podium zajmując 4 miejsce. Wydawało się, że ukoronowaniem drugiego dnia będzie Mistrzostwo Polski Emilii Sopyły wśród solistek w grupie wiekowej do 11 lat, ale okazało się, że mirażowe dzieciaki stać na jeszcze więcej. Duety Show Dance zajęły dwa najwyższe stopnie podium – Emilia Sopyła w parze z Małgorzatą Cebulą dołożyły kolejne złoto dla Mirażu, a tuż za nimi uplasowały się ich koleżanki – Marta Mołdrzyk i Zuzanna Halfar.

Ostatni dzień Mistrzostw przyniósł kolejne sukcesy Mirażu. Duet Show Dance juniorów, Anna Szebesta i Iza Rosmus, zajął piąte miejsce. W kolejnym występie Iza w końcu odczarowała kieleckie podium zdobywając brązowy medal w kategorii Solo Show Dance juniorów. Następnie, kolejne srebro dla Mirażu dołożyła mini formacja Show Dance dzieci. Złote mistrzostwa wypadało zamknąć złotym medalem – w jednej z ostatnich konkurencji Mistrzostw na najwyższym stopniu podium stanęła mini formacja Show Dance juniorów. 8 medali, w tym trzy złote, i liczne nominacje na Mistrzostwa Świata i Europy – po tak spektakularnym występie można być pewnym, iż tancerze z Mirażu będą bardzo miło wspominali Kielce…

Tak spektakularne sukcesy nie przychodzą jednak bez wysiłku. W najbardziej zaawansowanych grupach zajęcia są bardzo intensywne – treningi odbywają się aż 4 razy w tygodniu, a typowe zajęcia taneczne uzupełnione są ćwiczeniami akrobatycznymi i baletem. Miejmy nadzieję, że tancerzom Mirażu i ich instruktorom nie zabraknie determinacji i chęci do pracy, co sprawi, iż będą dalej rozwijać swoje umiejętności i jeszcze nie raz zobaczymy wodzisławską grupę taneczną na podium imprez krajowych i międzynarodowych.

Więcej informacji na temat Zespołu Tanecznego „Miraż”, jego historia oraz galerie zdjęć z występów są dostępne na stronie zespołu: www.miraztaniec.pl