Wodzisław Śląski - portal miejski Wodzislaw.com.pl

Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Inwestorzy zainteresowani strefą ekonomiczną w mieście

  • Dodano: 2017-02-06 09:00, aktualizacja: 2018-04-04 12:56

Na  sesji Rady Miejskiej prezydent miasta Mieczysław Kieca poinformował, że pięć firm zainteresowanych jest zainwestowaniem w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej na terenie Wodzisławia Śląskiego. Dwie działki przy ul. Olszyny objęte zostały KSSE kilka tygodni temu.

Mowa o trzech inwestorach z sektora małej i średniej przedsiębiorczości oraz dwóch większych. Jak powiedział prezydent, obecnie prowadzone są rozmowy. Jeśli będą wiążące, w drugiej połowie roku zostaną podpisane pierwsze listy intencyjne i decyzje KSSE o przyznaniu pozwoleń na działanie w strefie w mieście.

O tym, że położone na 24 hektarach dwie działki przy ul. Olszyny zostały włączone do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, informowaliśmy na początku tego roku. Włączenie do strefy to przede wszystkim szansa na przyciągnięcie do miasta potencjalnych inwestorów oraz utworzenie nowych miejsc pracy. Jednak by mieć na swym terenie atrakcyjne nieruchomości inwestycyjne, miasto musiało przygotować niezbędną infrastrukturę. Dużą rolę odegrała tu także budowa łącznika drogowego ulic Młodzieżowa-Olszyny.

W planach jest budowa dodatkowej infrastruktury drogowej na terenie strefy. Chodzi o drogę, która łączyłaby działki. W tej kwestii miasto czeka na propozycje ze strony KSSE.

Prezydent Mieczysław Kieca podczas sesji powiedział, że w lutym będzie zwracał się do Rady Miejskiej z wnioskiem o zabezpieczenie w budżecie środków na rozpoczęcie projektowania drogowego.

Więcej o KSSE

KSSE utworzono w celu wsparcia i przyspieszenia procesów restrukturyzacyjnych oraz zapewnienia nowych miejsc pracy w regionie. Jest liderem wśród polskich specjalnych stref ekonomicznych. Według danych w KSSE działa ponad 250 przedsiębiorstw, które łącznie zainwestowały ok. 26 mld złotych i stworzyły ponad 56 tys. nowych miejsc pracy.

Przedsiębiorstwa w KSSE mogą korzystać ze wsparcia podmiotów działających w strefie oraz jej otoczeniu, m.in. ze zwolnień podatkowych (ulgi wydatku CIT). Zwolnienia podatkowe mogą być naliczane w oparciu o koszty inwestycyjne lub w oparciu o nowo stworzone miejsca pracy.

Najnowsze informacje z Wodzisławia Śląskiego w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.