Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Gwardziści oprowadzą Cię po mieście

  • Dodano: 2014-08-07 14:15, aktualizacja: 2014-08-08 14:04

Z dobrych pomysłów nie warto rezygnować. Z takiego założenia wyszło Stowarzyszenie Baszta, które ponowie zaprasza do niecodziennego spaceru szlakiem wodzisławskich zabytków. Dwójka gwardzistów z prawdziwego zdarzenia oraz Księżna Konstancja to grupa pasjonatów, jaka towarzyszyć będzie nam podczas tej bez wątpienia inspirującej, bogatej w historyczne fakty i ciekawostki podróży. I to zupełnie za darmo.

– Wystarczy podejść do nas i zapytać o taką możliwość, a my z przyjemnością podzielimy się swoją wiedzą – zachęca Miłosz Kurlanc angażujący się w działalność Stowarzyszenia Baszta. – Mamy wiele do powiedzenia nie tylko na temat zabytków znajdujących się na rynku – dodaje.


Z gwardzistami można udać się na historyczną wycieczkę w okolice poczty, budynku Urzędu Miasta, kościoła ewangelickiego czy świątyni WNMP, a także do parku miejskiego. – W ubiegłym roku z naszej oferty skorzystały całe rodziny. Zainteresowani są nie tylko mieszkańcy miasta, ale i osoby spoza Wodzisławia, które chcą się czegoś interesującego dowiedzieć – mówi Szymon Szewczyk także członek wyżej wspomnianego stowarzyszenia. Jego towarzysz dodaje, że w ubiegłym roku mięli okazję zaprezentować miejskie ciekawostki gościom z Rosji.

Ta wyjątkowa propozycja to oferta wakacyjna. Dlatego warto znaleźć chwilę czasu i z niej skorzystać. Gwardziści przechadzają się ulicami miasta w poniedziałki, czwartki, soboty i niedziele. W pierwsze trzy dni spotkać można ich w godzinach od 8.00 do 13.00, zaś w niedzielę od 15.00 do 20.00.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.