Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Gdzie lądują nasze śmieci? Już wiemy!

  • Dodano: 2013-05-28 11:30
Nadszedł czas, by poznać zwycięzców ogłoszonego wczesną wiosną przez Urząd Miasta konkursu fotograficznego "Gdzie lądują nasze śmieci". Konkurs jest elementem kampanii informacyjnej związanej z wprowadzanymi zmianami w systemie gospodarowania odpadami. W ramach zgłoszeń konkursowych do urzędu wpłynęły aż 183 fotografie wykonane na terenie całej Polski.
 
 
Zgodnie z decyzją jury zwycięzcą konkursu został Rafał Dudek z Olsztyna. Jego fotografia ukazuje przykry widok z jednego z olsztyńskich lasów. Drugie miejsce zajął Marcin Cilski z Turzy Śląskiej, którego fotografie prezentują zaśmiecony zagajnik położony przy ulicy Bogumińskiej. Niemniej smutny widok zanieczyszczonego przez ludzi środowiska prezentują zdjęcia Kamila Tkacza z Gostynia Śląskiego.
 
 
- Trudno nam mówić, że cieszymy się z tak dużej ilości konkursowych zgłoszeń. Tematyka zdjęć jest przecież przytłaczająca – mówi Barbara Chrobok, rzecznik Urzędu Miasta. - Taka ilość nadesłanych zdjęć, ukazujących jak bardzo zanieczyszczony jest nasz kraj, nie jest powodem do dumy. Ale nasz cel został osiągnięty. Poprzez konkurs i prezentację nadesłanych zdjęć chcieliśmy pokazać, że zmiany w systemie gospodarowania odpadami, a także zmiana myślenia wielu Polaków są po prostu konieczne – dodaje rzecznik.
 
 
Z nadesłanych fotografii przygotowywana jest wystawa. Będzie można ją obejrzeć już niebawem, bo podczas Dni Wodzisławia na wodzisławskim rynku.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.