Wodzisław Śląski - portal miejski Wodzislaw.com.pl

Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Bieganie jest jak nałóg

  • Dodano: 2016-08-03 10:15
Klub Sportowy Forma Wodzisław Śląski ma nowego prezesa. Został nim Ireneusz Stachowski, który z pewnością będzie kontynuował organizację większości imprez swojego poprzednika. Ale nie tylko.
 
 
Stachowski biega już od kilku lat. Zaczęło się przypadkiem od odwiedzin jego sklepu, który wtedy znajdował się na ulicy Krótkiej , przez zmarłego niedawno prezesa Formy Zbigniewa Marszałkowskiego. Przy okazji nawiązywania współpracy, były prezes zaprosił go na trening.
 
 
- Od razu przeciągnęli mnie na 10 km, ledwo zipałem. Po trzech treningach pojechałem z zawodnikami Formy na pierwsze swoje zawody - Bieg Przesiedleńczy w Lubomii. Miałem nadzieję, że będą za nimi truchtał, a okazało się, że po trzystu metrach już zniknęli mi z oczu. I tak się zaczęło, choć początkowo stwierdziłem, że taki wysiłek to nie dla mnie – wspomina Stachowski.
 
 
Aktualnie trenuje siedem razy w tygodniu. Pięć dni przeznacza na bieg, pozostałe na crossfit. Choć nie jest zwolennikiem długich dystansów, udział w maratonach ma już za sobą. Jego najlepszy czas to 3,30 godz. Dlaczego biega? Bo jest to nałóg, z którego ciężko się uwolnić. Za każdym razem, gdy odpuszcza trening, pojawiają się wyrzuty sumienia.
 
 
Ściśle współpracował ze Zbyszkiem Marszałkowskim, wiedział, jakie sprawy należy dokończyć i też z racji tego zdecydował się na pełnienie funkcji prezesa.
 
 
– Na pewno będziemy kontynuować imprezy, takie jak Bieg Twardziela, Ja i Maraton oraz Festiwal Biegowy. Zobaczymy, czy inne również. Obecnie jest bardzo wiele imprez biegowych w Polsce, ciężko nam konkurować z miastami, które mają na nie duży budżet i bogate pakiety startowe – wyjaśnia prezes. Fakt ten nie przeszkadza jednak w organizacji mniejszych, bardziej kameralnych zawodów. - Coraz więcej osób biega, chodzi z kijkami. Wystarczy spojrzeć na Rodzinny Park Rozrywki. To bardzo cieszy, natomiast 90 proc. z tych osób nie jest zainteresowana rywalizacją, ciężko jest namówić kogoś do startu, dlatego mamy wahania frekwencji na zawodach – dodaje.
 
 
Nowy prezes duży nacisk chciałby kłaść na zwiększenie świadomości co do mądrego, bezpiecznego treningu. Chce, by wszyscy trenujący wiedzieli, w jaki sposób budować formę i unikać kontuzji. Ważna jest też dla niego baza treningowa. W środy i piątki za niewielką odpłatnością korzystamy z obiektów na Gosławiu. Wielki ukłon należy się Darkowi Kozielskiemu za taką możliwość - mówi. Z kolei w niedzielę korzystamy z krytej Pływalni Manta.
 
 
– Będę zabiegał o możliwość dodatkowych treningów fitness i crossfit. Jeżeli będziemy mieli taką możliwość na pewno postaramy się o środki z miasta i powiatu. Stawiamy też na współpracę z innymi klubami i współorganizację imprez– wylicza Stachowski.
 
 
Siedziba Formy mieści się na os. 1 Maja w lokalu wynajmowanym bezpłatnie w budynku spółdzielni Marcel. Dyżury odbywają się w czwartki od 17.00 do 19.00. Każda osoba zapisana do klubu, a aktualnie Forma liczy około 170 członków, opłaca składki w wysokości 60 zł na rok.
 
 
- Nasi klubowicze nie tylko biegają. Jest sekcja siatkówki, są zwolennicy morsowania, a także entuzjaści chodzenia z kijkami – mówi prezes.
 
 
- Gdy poznałem Zbyszka, nie wiedziałem nawet, jak wyglądają buty do biegania. Bardzo dużo mu zawdzięczam – mówi o swym poprzedniku Stachowski. – To, że stałem się aktywny fizycznie, że poszerzyłem ofertę firmy o medale i puchary, że poznałem mnóstwo wspaniałych ludzi – to przede wszystkim jego zasługa. Był człowiekiem zawsze chętnym do pomocy, ratował z opresji. Zawsze mogłem na niego liczyć, był dobrym przyjacielem, nigdy mnie nie zawiódł – puentuje.
 
 
 
Najbliższa impreza Formy to 10 Cross Wodzisławski, który odbędzie się 7 sierpnia na ośrodku Balaton o godzinie 11.00.
 
 
Zachęcamy do udziału

Następna informacja

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.