Wodzisław Śląski - portal miejski Wodzislaw.com.pl

Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Artystyczne popołudnie w Kokoszycach

  • Dodano: 2015-12-01 14:00, aktualizacja: 2018-04-04 13:10

27 listopada w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 6 odbyła się II Kokoszycka Jesień Artystyczna czyli Spotkania z twórczością. Impreza podzielona została na dwie części. 

Podczas pierwszej zaprezentowane zostały dzieła artystyczne przygotowane specjalnie na tę okoliczność. O malarstwie, rzeźbie, pracach dzieci i młodzieży mówił artysta Zygmunt Łaciok, który w szkole prowadzi warsztaty plastyczne i ochoczo włącza się w życie artystyczne dzielnicy.

To także autor obrazu przedstawiającego portret prezydenta miasta, z najważniejszymi symbolami Wodzisławia Śląskiego w tle, który wręczył włodarzowi podczas imprezy. Rękodzieło, różnego rodzaju ozdoby i elementy świąteczne to prace kół gospodyń wiejskich z powiatu wodzisławskiego. Gościem specjalnym była delegacja gospodyń z Pstrążnej. Nie zabrakło dzieł dzieci i młodzieży z tutejszej szkoły. Jak na artystyczną imprezę przystało, do prac twórczych zaangażowani zostali przybyli goście z prezydentem Mieczysławem Kiecą na czele, który rozpoczął wspólne malowanie obrazu.

Druga część miała charakter konkursowy. Grupy śpiewacze Syrynianki, Czyżowianki, Zawadzianki, Marklowiczanki prezentowały po trzy utwory. Poza konkursem w roli gospodarza wystąpiły Kokoszyczanki. Głosowanie wyłaniające zwycieską grupę odbyło się między zespołami. Najwięcej punktów zdobyły Czyżowianki i to one odebrały Puchar Prezesa Koła Gospodyń Wiejskich. Goście mogli także wysłuchać utworów w wykonaniu utalentowanej młodzieży uczęszczającej do chóru pod kierownictwem Hanny Koniorczyk. Puentą artystycznej zabawy było wspólne odśpiewanie „Dzieweczki ze Śląska”.


Organizatorami II Kokoszyckiej Jesieni Artystycznej byli: Koło Gospodyń Wiejskich z Kokoszyc, Zespół Śpiewaczy Kokoszyczanki oraz ZSP nr 6.

Następna informacja

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.