Wodzisław Śląski - portal miejski Wodzislaw.com.pl

Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

2018 - kolejny rok dużych inwestycji

  • Dodano: 2017-11-09 08:15, aktualizacja: 2018-04-04 13:06

Nadchodzący rok to dla Wodzisławia Śląskiego kolejny okres nastawiony na rozwój i znaczące inwestycje. Przed nami m.in. rewitalizacja dworca kolejowego i "Pociąg do dwóch kółek", czyli budowa centrum przesiadkowego.

Ideą drugiego projektu jest zagospodarowanie terenu wokół obiektu dworca kolejowego w mieście w celu stworzenia zintegrowanego węzła przesiadkowego, łączącego w jednym punkcie transport kolejowy, autobusowy, rowerowy i samochodowy.
Nierozerwalnie związana z projektem centrum jest gruntowna rewitalizacja wodzisławskiego dworca kolejowego, zakładająca zachowanie starej konstrukcji obiektu, który zostanie odtworzony przez zabiegi konserwatorskie.


Na oba projekty, które weszły już w fazę realizacji, otrzymaliśmy blisko 11 mln zł dofinansowania. Koszty całkowite inwestycji to ponad 14 mln zł.

Wdrożenie tych naprawdę dużych, dofinansowanych z funduszy zewnętrznych przedsięwzięć nie byłoby możliwe, gdyby nie wieloletnie, skuteczne starania o to Wodzisławia Śląskiego, a w konsekwencji współpraca na unijnym poziomie, finansowana ze środków UE – mówi prezydent miasta Mieczysław Kieca. – Cieszę się, że za nami już wiele istotnych punktów: zatwierdzenie przez Zarząd Województwa listy projektów zgłoszonych do dofinansowania, przyznanie środków i podpisanie, wspólnie z Marszałkiem Województwa Śląskiego Wojciechem Saługą, umów dotacyjnych. Za nami wybór wykonawców inwestycji i przekazanie im placu budowy. Przed nami wiele pracy, której efekty planujemy zobaczyć w 2019 roku – dodaje.

Jak poinformował Damian Piszczek - przedstawiciel DOMBUD S.A., czyli dewelopera odpowiedzialnego za modernizację dworca kolejowego, roboty związane z obiektem mają ruszyć jeszcze w listopadzie 2017 roku.

Najnowsze informacje z Wodzisławia Śląskiego w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.